Maserati MC20 GT2 Racer v plné kráse

Maserati loni oznámilo, že se s modelem MC20 vrátí do závodů GT2. Vůz se oficiálně představí koncem června na závodě 24 hodin Spa v Belgii

Maserati loni oznámilo, že se s modelem MC20 vrátí do závodů GT2. Automobilka tehdy zveřejnila dvě fotografie, na nichž se závodní vůz představuje, ale dnes máme k dispozici další informace o jeho chystaném odhalení a mnohem lepší pohled na něj zvenčí i zevnitř. Vůz se oficiálně představí koncem června na závodě 24 hodin Spa v Belgii.

Odhalení modelu MC20

Vůz si před pár dny odbyl svou premiéru na okruhu, kde se představil v plné palbě na Autodromo Varano de‘ Melegari. Maserati uvádí, že tato premiéra je „předzvěstí řady událostí“, které povedou k oficiálnímu debutu závodního vozu za tři měsíce.

Výkon modelu MC20

Model Maserati MC20 GT2 zdědil po silničním voze motor Nettuno V6. Dvakrát přeplňovaný šestiválec o objemu 3,0 litru je vybavený technologií dvojitého spalování, která vychází z motorů Formule 1. Maserati neupřesnilo výkon motoru GT2, ale uvedlo, že jej posunulo na „vyšší úroveň“.

Dvakrát přeplňovaný šestiválec o objemu 3,0 litru je vybavený technologií dvojitého spalování, která vychází z motorů Formule 1
Model Maserati MC20 GT2 zdědil motor Nettuno V6

Silniční verze dosahuje výkonu 621 koní a točivého momentu 538 Nm. Vůz zvládne zrychlení z 0-100 km/h za 2,9 sekundy a dosáhne maximální rychlosti 323 km/h.

Běžná verze MC20 spojuje motor s osmistupňovou dvouspojkovou převodovkou. U modelu GT2 je však tato jednotka nahrazená šestistupňovou sekvenční závodní převodovkou. Před desetipalcovým displejem řidiče, který je zasunutý v karbonové palubní desce, se nachází závodní volant s pádly řazení.

Závodní komponenty

Maserati nahradilo nastavení odpružení závodního vozu závodními komponenty. MC20 GT2 tak dostalo nastavitelné tlumiče a nastavitelné přední a zadní stabilizátory. Vůz je také vybavený rychle odnímatelnou karoserií a nastavitelným zadním křídlem. Závodní vzhled kupé doplňuje lakování Blu Infinito.

Vůz je také vybavený rychle odnímatelnou karoserií a nastavitelným zadním křídlem
Model MC20 GT2 získalo nastavitelné tlumiče a nastavitelné přední a zadní stabilizátory

„Zaměřili jsme se na vývoj produktu, který nejenže obstojí v porovnání s konkurencí, ale zároveň je ideálním vozem pro naše gentlemanské řidiče z hlediska ovladatelnosti, komfortu a výkonu,“ řekl Andrea Bertolini, testovací jezdec Maserati. „Chceme, aby v tomto voze zažili jedinečný pocit,“ dodal.

Není to poprvé, co automobilka soutěží v GT2. Maserati závodilo s vozem MC12 v šampionátu FIA GT2 v letech 2004 až 2010.

Zdroje: motor1, Vapol