Cadillac Lyriq 2024 získal nové doplňky a barvy laku

Nová webová stránka představuje Cadillac Lyriq 2024, s novými úrovněmi výbavy, koly a barev. Dále nabízí více sportovních prvků

Přes všechnu naši chválu na první plně elektrický vůz značky Cadillac, SUV Lyriq, se jedna z hlavních výtek týká nedostatku možností přizpůsobení. Nápadné elektrické SUV debutovalo pouze se čtyřmi barvami, dvěma volitelnými koly a několika málo možnostmi. Letos nová webová stránka představuje Cadillac Lyriq 2024, který představuje nové úrovně výbavy, nové možnosti kol, barev a více prvků. Nyní se sportovnějším zaměřením.

Cadillac Lyriq 2024

Po mechanické stránce se Lyriq nezměnil. Ačkoli u modelů s pohonem zadních a všech kol došlo k menšímu snížení odhadovaného dojezdu podle GM. U modelu Lyriq s pohonem zadních kol klesá dojezd z 502 km odhadovaných agenturou EPA na 495 km odhadovaných GM. U modelu s pohonem všech kol je nyní dojezd odhadovaný GM na 494 km.

U modelu Lyriq s pohonem zadních kol klesá dojezd z 502 km odhadovaných agenturou EPA na 495 km odhadovaných GM
Po mechanické stránce se Cadillac Lyriq nezměnil

Kromě toho zůstává výkon u tohoto Cadillacu stejný – pohon zadních kol nabízí 340 koní a 325 Nm točivého momentu. Pohon všech kol pak 500 koní a 450 Nm točivého momentu.

Verze Tech, Luxury a Sport

Novinkou jsou také výbavy Tech, Luxury a Sport, které se představily pro modelový rok 2024. Nová výbava Tech je nejnižší příčkou, ale stále obsahuje sadu bezpečnostních a asistenčních prvků Cadillac Smart System. Dále nabízí adaptivní tempomat, vestavěnou funkci infotainmentu Google, bezdrátové připojení Apple CarPlay a Android Auto.

Uvnitř také najdeme 33 palců širokou zakřivenou obrazovku přístrojové desky, pevnou skleněnou střechu a sklopná sedadla ve druhé řadě. Ačkoli verze Tech stále dostává osvětlený černý štít mřížky chladiče, má ve srovnání s ostatními dvěma výbavami nejméně výkvětů.

Výbava Tech

Výbava Luxury navazuje na Tech osvětlenými klikami dveří, zatáčkovými světly na přídi s choreografickým osvětlením, LED světelnou lištou na zadním spoileru, stěrači Rainsense, dekorem PaperWood v interiéru s 26barevným osvětlením interiéru a standardně dodávaným vyhříváním volantu a předních sedadel, na přání s odvětrávanými předními sedadly a vyhříváním zadních sedadel.

Uvnitř také najdeme 33 palců širokou zakřivenou obrazovku přístrojové desky, pevnou skleněnou střechu a sklopná sedadla ve druhé řadě
Interiér modelu Lyriq

Mezi další volitelné prvky výbavy Luxury patří vylepšená rychlost nabíjení v domácnosti, která se zvýšila z 11,5 kW u výbavy Tech na 19,2 kW. Může také nabídnout nová 22 palců široká kola, černě lakovanou střechu, dostupný Super Cruise, dekor tmavého jasanového dřeva, paket kůže Nappa a vylepšené tlumení hluku.

Výbava Sport

Verze Sport přidává na příď zatáčková světla a na přání i druhý design osvětleného ochranného štítu. Výbava Sport také získává tmavší obložení kolem exteriéru. Dále nabízí jedinečná 20 palců široká 12paprsková kola a výsuvnou zásuvku na přístrojové desce spolu se vším, co je součástí výbavy Luxury. K příplatkové výbavě Sport patří také dostupná 22 palců široká kola s povrchovou úpravou After Midnight.

Nové barvy

Napříč všemi výbavami je k dispozici více barev. A to včetně kompletní nabídky stříbrné metalízy Argent, modré metalízy Opulent, bílé trojbarevné Crystal, černé metalízy Stellar, červené Radiant, metalízy Celestial, metalízy Nimbus a zajímavé zeleno-malé metalízy Emerald Lake.

Zdroje: motortrend, Vapol