Odhalené specifikace Hyundai Kona pro rok 2024

Větší a na funkce bohatší modernizace Hyundai Kona Electric byla oznámena těsně před Vánocemi loňského roku, kdy byl oficiálně představen design. 

Hyundai nyní zveřejnil podrobné specifikace nové odhalené Kony, která má design inspirovaný EV jako první. Očekává se, že nový design bude větší ve většině rozměrů ve srovnání se současnou Kona Electric.

Při zveřejnění specifikací nového Kona Electric popsal prezident a generální ředitel Hyundai Jaehoon Chang, takto:

„Kona Electric bude hrát vedle našich modelů Ioniq hlavní roli při posilování vedoucí pozice Hyundai v oblasti elektromobilů. Nový model staví na skvělé pověsti první generace Kona Electric a je navržen a zkonstruován tak, aby vedl konkurenci díky mnoha vynikajícím funkcím,“

Pokračoval v rozpracování pokroku, který značka dosahuje v oblasti elektrifikace:

„V Hyundai nevidíme revoluci elektromobilů jen jako nejnovější trend. Věříme, že je to stěžejní bod nejen pro průmysl, ale i pro společnost. Doufáme, že prostřednictvím implementace ekologických řešení mobility, jako jsou naše elektrická vozidla, urychlíme přechod na čistou mobilitu a dosáhneme pokroku pro lidstvo.“

Pro začátek bude nový odhalený Hyundai Kona Electric pro rok 2024 dostupný ve dvou variantách:

 • Standardní rozsah
 • Dlouhý dosah

Elegantnější a prostornější SUV

Varianta Standard Range je vybavena 48,4 kWh baterií, zatímco verze Long Range je nabízena s větší 65,4 kWh baterií.

Hyundai Kona vzadu 2024; Odhalené specifikace Hyundai Kona pro rok 2024

Odhalená verze s dlouhým dojezdem s 65,4 kWh baterií může poskytnout podle WLTP dojezd až 490 km, což Hyundai prohlašuje za nejlepší dojezd elektromobilů ve své třídě na základě evropských specifikací.

Baterie lze rychle nabít z 10 % na 80 % za 41 minut.

Model s dlouhým dojezdem nabízí až 160 kW, zatímco standardní rozsah má omezení na 114,6 kW. Obě verze nabízejí maximální točivý moment 255 Nm.

Rozměrově nová Kona Electric narostla. A to na:

 • Délka: 4 355 mm (o 175 mm delší než předchozí generace v roce 2017)
 • Šířka: 1 825 mm (o 25 mm širší)
 • Výška: 1 575 mm (o 20 mm vyšší)

Zvenku vypadají nové světlomety a zadní svítilny uhlazeněji a nabízejí aerodynamičtější vzhled karoserie SUV. Nová Kona přichází také s 19 palcovými litými koly.

To je vidět na nízkém koeficientu odporu vzduchu, který je pouhých 0,27, díky čemuž vypadá nová Kona ve svém stylu aerodynamičtější. 

Hyundai Kona Electric

Uvnitř je velká 12,3 palcová obrazovka s plovoucím rozložením. V nabídce je také ambientní osvětlení.

Interiér nové Kona Electric je také prostornější. Plně sklopná druhá řada sedadel po sklopení může poskytnout až 466 litrů zavazadlového prostoru.

Jednou z klíčových funkcí, které řada elektromobilů Hyundai nabízí, je schopnost nabídnout funkci Vehicle-to-Load (V2L). Jedná se o součást možnosti obousměrného nabíjení, která je k dispozici u řady novějších elektromobilů této značky. Je ideální pro kempování nebo napájení zařízení na cestách. 

Přední úhel Hyundai Kona 2024

Nová odhalená Kona Electric také přichází s obousměrným nabíjením díky svému palubnímu systému. Může napájet jakékoli zařízení nebo nabíjet elektrické zařízení, s vnitřními i vnějšími zásuvkami pro pohodlí. Na vnější straně lze zařízení a domácí spotřebiče zapojit pomocí adaptéru V2L a využívat tak energii z baterie, když je vůz zaparkovaný, což je ideální na cesty.

Jízda jedním pedálem je také v nabídce s novým systémem i-Pedal, který umožňuje jízdní režim umožňující řidiči zrychlovat, zpomalovat a zastavovat pouze pomocí plynového pedálu. Regenerační systém vozu Kona Electric automaticky upraví míru rekuperačního brzdění na základě informací z dopravního proudu před vámi.

V oblasti bezpečnosti a pohodlí řidiče je v nabídce mnoho funkcí, které zahrnují:

 • Monitor stavu ovladače (DSM)
 • Monitor mrtvého úhlu (BVM)
 • Forward Collision-Avoidance Assist 2.0 (FCA 2.0)
 • Asistent pro jízdu v jízdním pruhu (LKA)
 • Asistent vyhýbání se kolizi v mrtvém úhlu (BCA)
 • Intelligent Speed ​​Limit Assist (ISLA)
 • Upozornění na pozornost řidiče (DAW) 
 • Asistent dálkových světel (HBA)
 • Chytrý tempomat (SCC)
 • Inteligentní tempomat založený na navigaci (NSCC)
 • Asistent sledování jízdního pruhu (LFA)
 • Asistent jízdy na dálnici (HDA)

Očekává se, že výroba nové Kona se má zahájit koncem roku 2023 a další oznámení mají následovat blíže k místnímu uvedení na trh.

Dostupné odhalené barvy

Exteriér: Abyss Black Pearl, Atlas White, Serenity White Pearl, třpytivá stříbrná metalíza, Cyber ​​Grey Metallic, Ecotronic Grey Pearl, Ecotronic Grey Matte, Engine Red, Ultimate Red Metallic, Soultronic Orange Pearl, Jupiter Orange Metallic, Neoteric Yellow, Mirage Green, Šedá metalíza Amazon, Cypress Green Pearl, Meta Blue Pearl, Denim Blue Pearl, Denim Blue Matte a Sailing Blue Pearl, přičemž poslední tři se mají začít sériově vyrábět v listopadu 2023.

Interiér: černá mono, šedá dvoubarevná, černá a šalvějově zelená, černá a béžová, černá a červená bodová (pouze varianta N Line), tmavě šedá mono (pouze Eco pack)

Zdroj: thedriven, Vapol