Maybach míří ještě výše

Maybach je bezpochyby nejprestižnějším jménem v portfoliu Mercedesu, ale slyšeli jsme, že se chystá postoupit ještě výš do ultra-luxusního žebříčku. Nabídka Maybach v současnosti zahrnuje špičkové verze třídy S, SUV EQS a GLS a v blízké budoucnosti se rozšíří o další exempláře takzvaných „Myth“ nebo „Legend“ vozů značky. Tyto mimořádně speciální modely jsou buď velmi drahé limitované série, nebo ještě exkluzivnější ojedinělé exempláře objednané bohatými sběrateli.

Kromě již představených modelů Mercedes-Maybach třídy S a GLS očekáváme nový Mercedes Maybach SL. Pyšní se větším množstvím pozlátka na čtvereční centimetr plechu než jakýkoli jiný osobní vůz na této straně přestavby Kahn nebo Mansory. K tomu, aby se portfolio nové generace dostalo do úzké mezery mezi Bentley a Rolls-Royce, ke kterému značka zřejmě směřuje, je však zapotřebí více než jen extrémní zdobení.

„Proto se chystáme z Maybachu udělat jakýsi super-Mercedes s karoserií, který pozvedne personalizaci na zcela novou úroveň,“ řekl C/D jeden z vedoucích pracovníků s rozhodovací pravomocí. Hlavními prostředky k tomuto cíli jsou unikátní panely karoserie a nakonec i karoserie na míru v bílé barvě. Něco podobného zřejmě zkoumá i BMW pro svou luxusní značku Alpina. Ačkoli současná modelová řada Maybach není spojena s žádným datem ukončení platnosti, příští vlajkový sedan odvozený od připravované matrice MB.EA-L od Mercedesu údajně dostane nejen vlastní livrej, ale také na míru vyrobený kokpit doplněný individualizovanou hyperobrazovkou a úpravou pro virtuální realitu.

mercedesmaybach sl rendering
Maybach

Maybach se může cenově vyšplhat opravdu vysoko

Vozy „Legend“ se pohybují na ještě prestižnější a slavnější oběžné dráze. Ceny se mohou snadno vyšplhat až na sedmimístnou částku, protože zde jde o absolutní vzácnost, vynikající výkon a vytříbené provedení. Ani zde se fantazii meze nekladou. Podívejte se na některé návrhy, které v současné době posuzujeme:

  • Znovuzrozený Gullwing: 2+2 s geny W198 300SL a potenciální odvozeninou roadsteru.
  • Ultimativní třída SEC: Čtyřdveřové čtyřmístné luxusní kupé bez sloupků.
  • Panamericana Cruiser: terénní SUV s nízkou střechou na bázi nového elektrického G-wagenu
  • C111 Reimagined: Pracovní název pro nedávno vydaný oranžový Vision One-Eleven
  • GLR Slantback: Vůz třídy G s plátěnou střechou a zadní částí typu pick-up, který připomíná kupé
  • AMG EQR Two: Elektrické pokračování komplexního hyperautomobilu AMG One inspirovaného modelem F1.
  • EQS Shooting Brake: EQS EQS: vrcholné luxusní kombi s multifunkční střechou
  • EQS SUV Streamliner: Vůz s nejnižším odporem na světě: crossover s nejnižším odporem na světě
  • Maybach Vision 2: Superluxusní dvoudveřové kupé a kabriolet s dlouhým rozvorem náprav

Není pochyb o tom, že v myšlenkovém centru Maybach není „anything goes“ prázdnou frází. Když se zeptáte manažerů Mercedesu na klíčové prvky luxusu, jako nesporné priority vždy uvedou prostor, soukromí a exkluzivitu. Vysoko na jejich seznamu jsou také mimořádná kvalita a řemeslné zpracování. Dále na seznamu najdeme prvotřídní bezpečnost a komfort, software a hardware připravený na autonomii a rychlé nabíjení elektromobilu za pět minut nebo méně.

Mezi další faktory, které utvářejí Maybach, patří emocionální přitažlivost, kterou mohou luxusní vozy poskytnout, zvláštní pocit z jedinečného interiéru a automobil jako mobilní útočiště vyšší třídy, které kombinuje pohodlí obývacího pokoje s naprosto uvolněným zážitkem z jízdy a řízení. Podle technického ředitele Markuse Schäfera není luxus cílem sám o sobě, ale poselstvím a posláním zabaleným do jedinečného kokonu: „V konečném důsledku chápe značka luxus jako dokonalého zprostředkovatele kvalitně stráveného času na cestách – CO2 neutrální, stres negativní, reakce pozitivní a naprosto unikátní provedení.

Zdroj: caranddriver, Vapol