Toyota Grand Highlander má tři řady a tři motory

Je tu SUV Toyota Grand Highlander 2024, která se vměstná mezi modely Sequoia a Highlander a zaujme rodiny luxusem, prostorem a výkonem

Když Toyota Highlander se třemi řadami sedadel není dostatečně velká, ale Sequoia je příliš velká, je tu nyní třetí možnost, jak uhasit žízeň zákazníků SUV. Je tu Toyota Grand Highlander 2024, která se vměstná mezi výše zmíněné stroje a zaujme rodiny luxusem, prostorem a výkonem.

Toyota Grand Highlander

Grand Highlander sice debutoval na chicagském autosalonu 2023, ale Toyota se zatím nechce podělit o všechny podrobnosti o tom, co se skrývá pod kapotou. Můžeme vám prozradit, že na výběr jsou tři motory, počínaje přeplňovaným 2,4l čtyřválcem bez elektrifikace.

Grand Highlander sice debutoval na chicagském autosalonu 2023, ale Toyota se zatím nechce podělit o všechny podrobnosti o tom, co se skrývá pod kapotou
Toyota Grand Highlander zaujme svým luxusem

K dispozici je také 2,5l hybridní čtyřválec a na vrcholu pyramidy stojí verze Hybrid Max. Tato varianta prostřednictvím standardně dodávaného pohonu na všechna kola přenáší 362 koní.

Hybrid Max pro Grand Highlander je pravděpodobně motor 2.4 Turbo od Toyoty spojený s elektromotory. Tedy podobně jako je tomu v Toyotě Crown. To patří mezi informace, které zatím nejsou k dispozici, stejně jako údaje o výkonu ostatních systémů. Pokud se rozhodnete pro špičkový motor, získáte rozměrné SUV, které dokáže zrychlit z 0-100 km/h za 6,3 sekundy a utáhnout 5 000 kg. Nebo pokud vám stačí něco s prostorem pro nohy a nižší cenovkou, je k dispozici pohon předních kol s ostatními dvěma motory.

Platforma modelu Grand Highlander

Grand Highlander stojí na platformě TNGA-K společnosti Toyota, ale není to supervelký Highlander. Kromě toho, že má k dispozici pohonnou jednotku Hybrid Max, se Grand Highlander vyznačuje výrazným stylem s mřížkou chladiče s kladivovou hlavou a hladkými dveřmi, které do značné míry postrádají linie karoserie. Střecha se prakticky nesvažuje, což dodává SUV větší prezentaci z profilu.

Výbavové stupně

Tři výbavové stupně XLE, Limited a Platinum nabízí různé rozdíly ve výbavě a volitelná kola, která jednotlivé stupně odlišují. SUV vybavená pohonnou jednotkou Hybrid Max dostanou exkluzivní nižší masku a dvojitý výfuk.

Interiér SUV

Bez ohledu na úroveň výbavy získají kupující Grand Highlanderu „dospělou“ třetí řadu sedadel s dostatečným prostorem pro několik kufrů vzadu. Toyota nevyčísluje objem zavazadlového prostoru vzadu v metrech krychlových, ale po sklopení sedadel nabízí automobilka odhad přibližně 98 m3.

Vpředu se nachází standardně dodávaný 12,3 palců široký dotykový displej informačního a zábavního systému
Výbava XLE nabízí elektricky vyhřívaná sedadla

Vpředu se nachází standardně dodávaný 12,3 palců široký dotykový displej informačního a zábavního systému. Elektricky vyhřívaná sedadla se nabízí v základní výbavě XLE, spolu se šesti USB nabíječkami, bezdrátovou nabíječkou a sadou asistenčních a bezpečnostních systémů Toyota Safety Sense 3.0.

Výbava Grand Highlander Limited

Přechod na výbavu Grand Highlander Limited přidává kůži s vyhřívanými/odvětrávanými sedadly vpředu a vyhřívaná kapitánská křesla ve druhé řadě. K dispozici je také vyhřívaný volant, konfigurovatelný úložný prostor v konzole ve druhé řadě. Dále nabízí audiosystém JBL s 11 reproduktory, parkovací senzory, elektricky ovládané zvedací dveře a další.

Tři výbavové stupně XLE, Limited a Platinum nabízí různé rozdíly ve výbavě a volitelná kola, která jednotlivé stupně odlišují. SUV vybavená pohonnou jednotkou Hybrid Max dostanou exkluzivní nižší masku a dvojitý výfuk.
Grand Highlander nabízí tři stupně výbavy

Zvenčí získáte ve výbavě Limited 20 palců široká kola a LED diody pro denní svícení a mlhová světla. Pokud se rozhodnete pro pohonnou jednotku Hybrid Max, můžete mít k dispozici i 1500W zásuvku. Platinum nabízí head-up displej, panoramatické kamery, asistenta pro jízdu v dopravní zácpě a mnohem více.

Aktualizace vzduchem

V oblasti techniky jsme již zmínili celou řadu asistentů řidiče od Toyoty. Kromě toho je Grand Highlander propojené SUV schopné aktualizací přes vzduch. Multimediální systém nabízí hlasové ovládání pro přístup k různým systémům a také k připojeným službám, jako je cloudová navigace a asistent pro určení cíle. Model podporuje duální konektivitu Bluetooth. Dále nabízí některé předplacené služby, jako je Remote Connect pro aktivaci různých systémů, jako jsou světlomety, zámky dveří nebo startování motoru prostřednictvím chytrého telefonu.

Poptávka po luxusních SUV

„Na trhu rozhodně existuje poptávka po SUV střední třídy, které upřednostňuje komfort interiéru ve všech třech řadách. A Grand Highlander je tou nejlepší volbou,“ řekla Lisa Materazzo, viceprezidentka marketingového oddělení skupiny Toyota. „Tento model se třemi řadami sedadel posouvá odkaz modelu Highlander do zcela nového prostoru a zároveň dodržuje náš slib o elektrifikaci.“

Další informace o modelu Grand Highlander 2024, včetně cen a data zahájení prodeje, zjistíme koncem léta 2023.

Zdroje: motor1, Vapol