Maserati GranCabrio – pohodlný kabriolet přináší 542 koní

Konečně je tu otevřená verze Maserati GranTurismo. Přivítejte Maserati GranCabrio, které se letos v létě představí v úpravě Trofeo

Konečně přichází nový kabriolet – otevřená verze Maserati GranTurismo. Přivítejte Maserati GranCabrio, které se letos v létě představí v úpravě Trofeo. Držte si klobouky nebo vám z tohoto výkonného kabrioletu vyletí.

13,9 sekund na spuštění střechy

Tak dlouho trvá, než GranCabrio spustí svou plátěnou střechu, a to až do rychlosti 50 km/h. Pokud vás zastihne nečekaný liják, musíte si na střechu nad hlavou počkat o dvě desetiny sekundy déle, tedy 14,1 sekundy.

Zatímco je mnoho měkkých střech k dispozici pouze v několika barvách, Maserati nabízí více odstínů včetně modré, tmavě červené, černé a dvou odstínů šedé. Ty se kombinují se šesti barvami exteriéru: Nero Assoluto, Blu Modena, Bianco Astro, Grigio Incognito, Grigio Maratea Matte a blíže nespecifikovaný odstín zelené metalízy.

Ovládání střechy a jiné vylepšení uvnitř vozu

Pomocí dotykového displeje vozu řidič ovládá střechu gestem doleva nebo doprava. K dispozici je také standardní ohřívač krku pro cestující na předních sedadlech. Pokud by se ochladilo, fouká teplý vzduch přímo ze sedadel ve třech nastavitelných rychlostech.

Pomocí dotykového displeje vozu řidič ovládá střechu gestem doleva nebo doprava
Kabriolet Maserati GranCabrio

Nebo, pokud chcete celkově méně vzduchu, je k dispozici volitelný omezovač větru, který se ručně instaluje za přední sedadla. Tím se sníží turbulence pro cestující vpředu, ale zadní sedadla se tím pro cestující stanou nepoužitelnými.

Výkonem se podobá verzi Trofeo se střechou

Po mechanické stránce GranCabrio kopíruje svého sourozence Trofeo s prodávanou střechou. To znamená 542 koní z 3,0litrového „Nettuno“ V6 s dvojitým přeplňováním, které přes osmistupňovou převodovku pohání všechna čtyři kola.

Kabriolet je o 100 kg těžší, což má za následek mírně nižší výkonové statistiky. Stále však samozřejmě mluvíme o vážně rychlém stroji. Sešlápněte plyn a zrychlíte na 100 km/h za 3,6 sekundy. Maximální rychlost vozu se pohybuje kolem 315 km/h. To je jen o 5 km/h méně než u sourozence s pevnou střechou.

Uspořádání interiéru

Stejné je i uspořádání interiéru. Zahrnuje 12,3palcovou středovou obrazovku infotainmentu, která se spojuje s 8,8palcovou obrazovkou určenou pro funkce, jako je digitální ovládání klimatizace.

Interiér zahrnuje 12,3palcovou středovou obrazovku infotainmentu, která se spojuje s 8,8palcovou obrazovkou určenou pro funkce, jako je digitální ovládání klimatizace
Interiér je dost podobný modelu Trofeo s pevnou střechou

Řidič sleduje vůz pomocí 12,2palcového displeje přístrojů a nechybí ani palubní technika. Ta zahrnuje multimediální systém Maserati Intelligent Assist využívající pro svůj mozek Andriod Auto, ačkoli uživatelé Apple mají stále k dispozici konektivitu CarPlay. Maserati Connect nabízí nejrůznější připojené funkce pro domácnost nebo auto a k dispozici je široká škála asistentů řidiče 2. úrovně.

A cena?

Při uvedení na trh se Maserati GranCabrio 2024 začne prodávat pouze ve výbavě Trofeo. Maserati oznámí ceny blíže k datu zahájení prodeje, které bude pro zákazníky v Severní Americe někdy v létě 2024. Připravte si peněženky. GranTurismo Trofeo s pevnou střechou začíná na 190 000 dolarech (4 430 000 korun), takže základní cena GranCabria může klidně přesáhnout částku 200 000 dolarů (4 632 000 Kč).

Zdroje: motor1, TowPoint