Ford Kuga 2024 se konečně dočkal faceliftu

V Evropě se Ford Kuga 2024 dočkal nového faceliftu. Ekvivalentní americká verze, Escape, se dočkala svého vylepšení koncem roku 2022

Pokud vám nový Ford Kuga pro Evropu připadá na první pohled povědomý, máte k tomu pádný důvod. Ekvivalentní americká verze, Escape, se dočkala svého vylepšení koncem roku 2022. Teprve nyní modrý ovál aktualizuje kompaktní crossover na starém kontinentu, kde došlo k několika pozoruhodným změnám.

Nová vylepšení modelu Kuga

Poprvé dostává Ford Kuga robustní výbavový stupeň Active s příplatkovým plastovým obložením karoserie a stříbrnými ližinami, které jí dodávají drsnější vzhled. Model po faceliftu sedí o 1 cm výše na přední nápravě a o 0,5 cm vzadu pro větší světlou výšku. Ford také přihazuje režim Trail drive, který upravuje odezvu plynu a kontrolu trakce, aby zajistil větší přilnavost na blátě, písku a dalších měkkých površích.

Poprvé dostává Ford Kuga robustní výbavový stupeň Active s příplatkovým plastovým obložením karoserie a stříbrnými ližinami
Ford Kuga s novým faceliftem pro evropský trh

Vylepšení uvnitř

V interiéru dostala Kuga Active obložení palubní desky a dveřních výplní z tmavého dřeva a exkluzivní čalounění sedadel nastavitelných v 18 směrech. Stojí za zmínku, že Escape má výbavu Active již nějakou dobu ve Spojených státech, kde slouží jako základní model. V Evropě má být Kuga 2024 k dispozici také ve stupních Titanium a ST-Line. Každý z nich má mít oproti verzím před faceliftem jemné stylistické úpravy.

Podle očekávání přechází Kuga 2024 na informační a zábavní systém Ford SYNC4 s 13,2palcovou dotykovou obrazovkou doplněnou 12,3palcovým digitálním přístrojovým štítem
Uvnitř se Kuga chlubí novou 13,2″ dotykovou obrazovkou

Podle očekávání přechází Kuga 2024 na informační a zábavní systém Ford SYNC4 s 13,2palcovou dotykovou obrazovkou doplněnou 12,3palcovým digitálním přístrojovým štítem. Středová konzola je nyní jednodušší k používání. Automobilka odstranila většinu konvenčních ovládacích prvků po integraci jejich příslušných funkcí do zvětšeného displeje.

Pod kapotou vylepšené Kugy

Nabídka motorů již nezahrnuje vznětové motory. Naftové spalovací motory totiž upadly v Evropě v nemilost v důsledku špinavého skandálu koncernu Volkswagen. Základní verze má přeplňovaný motor EcoBoost o objemu 1,5 litru a výkonu 148 koní, který se přenáší na přední nápravu prostřednictvím šestistupňové manuální převodovky.

Můžete přejít na samonabíjecí hybrid s 2,5litrovým benzinovým motorem a elektromotorem o kombinovaném výkonu 177 koní ve verzi FWD a o něco vyšším 180 koní v modelu AWD.

Vrcholem je modernizovaný plug-in hybrid, rovněž s motorem o objemu 2,5 litru. Ten nyní dosahuje kombinovaného výkonu 240 koní, což je o 30 koní více než u modelu Escape PHEV. Má také o 18 koní více než Kuga PHEV před faceliftem. Dále používá „modernizovanou automatickou převodovku s rozdělovačem výkonu“, která je společná s modelem Kuga Hybrid AWD.

Kuga PHEV nyní dosáhne rychlosti 100 km/h za 7,3 s, takže je téměř o dvě sekundy rychlejší než dříve. Kromě toho poskočila tažná síla o více než 30 procent na 2 100 kilogramů. Díky 14,4kWh lithium-iontovému akumulátoru nabízí maximální dojezd na elektřinu 69 km v cyklu WLTP.

První objednávky

Ford již přijímá objednávky na model Kuga 2024 v některých evropských zemích. Zpráva, kterou loni zveřejnil Automotive News, tvrdila, že model Escape se má v USA vyřadit někdy v roce 2025.