Nio nabízí výměnné stanice baterií třetí generace

Čínský výrobce elektrických automobilů Nio je potenciálně na pokraji vydání třetí generace svých stanic pro výměnu baterií. Ty by také byly schopny vybíjet energii do sítě.

V článku publikovaném pro WeChat Nio zdůraznilo, že je potřeba, aby jeho stanice pro výměnu baterií byly schopny vybíjet energii zpět do sítě v době velké poptávky. A v podstatě je proměnily v „malou virtuální elektrárnu“.

Článek společnosti Nio se zaměřil především na roli, kterou mohou sehrát stanice pro výměnu baterií společnosti během vln veder a výpadků proudu. Což se v posledních týdnech stalo ve velké části Číny. A taky což si v některých případech vyžádalo vypnutí stanic pro výměnu baterií Nio.

Čínský výrobce elektrických automobilů nabízí výměnné stanice

Společnost Nio však uvedla, že 15 jejích stanic pro výměnu baterií se podílelo na „regulaci špičky sítě“ virtuální elektrárny v čínském městě Che-fej. Snížily své požadavky na síť o přibližně 100 kW. Pomohly snížit zatížení sítě o 1,4 % a prodloužily dobu nabíjení každé baterie pouze o 5 minut.

Tato operace nezaznamenala, že by stanice dodávaly energii zpět do sítě, ale stanice se „upravily o 8 MWh za pět dní“. Což Nio vysvětlil, že je „ekvivalentem „úspory“ spotřeby energie v reálném čase pro více než 3 000 běžných domácností.“

Společnost Nio také zmínila schopnost některých jejích stanic „fungovat jako virtuální elektrárna“. A to aktivním vybíjením energie z baterií zpět do sítě po dobu 5 až 10 minut.

nio swap stanice

Jak CnEVPost zdůraznil ve svém článku Nio, třetí generace stanic pro výměnu baterií Nio se blíží ke konci svého vývoje. A očekává se, že se má představit koncem tohoto roku nebo začátkem nového roku.

Stanice druhé generace společnosti se odhalily v říjnu. A mohou se pochlubit 14 sloty pro baterie a schopné 312 výměn za den. Mezitím společnost Nio v červenci během vysílání společnosti Power Day poskytla náhled své stanice pro výměnu baterií třetí generace.

Zdroj: thedriven, Vapol