Mach-E zvyšuje dojezd a zkracuje dobu nabíjení

Ford Mustang Mach-E se prodává od modelového roku 2021, ale pro rok 2024 získává řadu vylepšení. Nejenže se objevila nová honosná varianta Rally, která nese aerodynamická kola a rozměrné zadní křídlo, ale nyní Ford oznámil nový zadní motor, rychlejší rychlonabíjení stejnosměrným proudem a přepracovaný model GT.

Mach-E nabízí více kilometrů a rychlé nabíjení

Největším vylepšením Mustangu Mach-E 2024 je nový zadní motor, který se šíří napříč modelovou řadou a zvyšuje dojezd. Ford uvádí, že nová jednotka, kterou vyvinuli ve vlastní režii, je lehčí než dříve a „pomáhá dosahovat lepšího točivého momentu“.

U modelu Select s baterií se standardním dojezdem a pohonem zadních kol s jedním motorem se uvádí dojezd 400 km. Model Premium s pohonem zadních kol a baterií s prodlouženým dojezdem má podle odhadů EPA dojezd 510 km. Společnost oba údaje uvádí jako zvýšení dojezdu o 30 km oproti modelu Mach-E modelového roku 2021. Nicméně změny chemického složení baterie se standardním dojezdem pro rok 2023 již zvýšily dojezd modelu s pohonem RWD se standardní baterií na 400 km. Modely s pohonem RWD s prodlouženým dojezdem pro rok 2023 uvedli s dojezdem 500 km

Ford Mustan Mach-E

Ford také zkrátil dobu nabíjení napříč modelovou řadou Mach-E. Modely vybavené baterií s prodlouženým dojezdem se nyní nabije z 10 na 80 % za něco málo přes 36 minut. To je podle Fordu téměř o devět minut rychleji než dříve. U vozidel s baterií se standardním dojezdem trvá nyní nabíjení z 10 na 80 procent jen něco málo přes 32 minut. Což je téměř o šest minut lepší výsledek. Majitelé Mustangů Mach-E mají nyní přístup také k síti Supercharger Tesla. Bohužel k doplnění energie ve svých SUV vybavených systémem CCS je potřeba adaptér, aby mohli využít nabíječky NACS společnosti Tesla.

Překonfigurovaná řada GT

Vysoce výkonnou výbavu Mach-E dříve nabízeli ve dvou podobách, standardní GT a GT Performance. Pro rok 2024 již GT Performance není samostatným modelem. Místo toho Ford nabízí paket Performance Upgrade, který přidává 135 N.m točivého momentu. Ford tvrdí, že nový paket umožňuje nejsilnější verzi Mustangu Mach-E zrychlit z nuly na 100 km/h za 3,3 s a ujet půl kilometru za 11,8 s při rychlosti 182 km/h.

Mach-E – interiér

Podle Fordu přináší Performance Upgrade také „inovativní tepelné modelování hnacího ústrojí a řídicí algoritmy“, které udržují dvoumotorové hnací ústrojí v chodu na maximální výkon. Tento balíček je standardem pro model Rally zaměřený na terénní vozy a kupující Mach-E GT si jej mohou přidat buď při koupi, nebo si jej aktivovat později.

S úbytkem modelu GT Performance přidal Ford do modelu GT také další standardní výbavu. Ta nyní zahrnuje přední sedadla Ford Performance, přední brzdové třmeny Brembo a magnetoreologické tlumiče. Nový zadní motor zavedený napříč modelovou řadou přináší modelu Mach-E GT o 16 km delší dojezd na plné nabití. Podle odhadu EPA to znamená 460 km. Model Rally debutuje s dojezdem 425 km.

Podrobnosti o modelu Mach-E

Ford také vylepšuje rozhraní 15,5 palcového středového dotykového displeje s novými ikonami tlačítek, které mají usnadnit přístup k důležitým informacím. Stránka s nastavením nyní obsahuje všechny informace na jedné stránce, přičemž Ford prozradil, že zákazníci uvedli, že „neradi rolovali“. Bezdrátové systémy Apple CarPlay a Android Auto jsou stále standardem v celé modelové řadě. Asistenční technologie Ford BlueCruise pro hands-free řidiče nabízí v každém modelu Mach-E.

Mustang Mach-E 2024 začíná na 41 890 dolarech (990 000 Kč) za výbavu Select s pohonem zadních kol a standardní velikostí baterie. Stejná pohonná jednotka ve výbavě Premium začíná na 45 890 USD (1 milion Kč), zatímco model GT stojí 55 890 USD (1,3 milionu Kč). Vylepšení Performance Upgrade stojí 995 USD (25 000 Kč) a model Rally přijde na 61 890 USD (1,4 milionu Kč).