Acura MDX 2025 s novým displejem

U modelu Acura MDX 2025 se toho moc nezměnilo. Což je skvělá zpráva, protože na modelu Acura MDX 2024 se nám toho líbilo hodně. Pohonné jednotky nám připadaly skvělé. A to jak standardní 3,5 litrový motor s 290 koňmi, tak šťavnatější přeplňovaný 3,0 litrový motor s výkonem 355 koní ve verzi Type S, přičemž každá z nich byla podpořena desetistupňovou automatickou převodovkou. Líbil se nám také jeho vzhled a jízdní vlastnosti. Prohlásili jsme, že je „atletický a pohledný“, což je kompliment, který bychom jistě sami rádi přijali. Takže skutečnost, že MDX 2025 používá stejně silné varianty motorů a nedělá žádné změny na podvozku, znamená, že by mělo zrychlovat, zatáčet a zastavovat přesně tak, jak se nám líbilo. Místa, která nové MDX změnilo, tedy interiér a struktura výbavy modelu, nabízejí vylepšení v několika málo oblastech, které na nás v předchozím modelu udělaly menší dojem.

Luxusní vlastnosti Acura MDX typu S

Začněme výbavovými stupni. V loňském roce se Acura MDX dodávalo v šesti výbavových stupních. Base, Technology, A-Spec, Advance, Type S a Type S Advance, které nabízely řadu luxusních a výkonných prvků. Pro rok 2025 je novinkou výbava A-Spec Advance. Ta je vybavena prošívanou kůží a masážními předními sedadly, jež byly dříve k dispozici pouze ve výbavě Type S. Součástí tohoto paketu jsou také sedadla s elektrickým ovládáním v 16 směrech, vyhřívaná druhá řada sedadel, 360 stupňová kamera, odhlučňovací izolace a skla s větším množstvím hluku a head-up displej.

Pěkně nabitý. Zařazuje se mezi běžné MDX Advance a Type S. Základní Type S byl vyřadili. Zůstal pouze nabitý Type S Advance, který je vybaven masážními sedadly a kamerou, stejně jako vyhřívaným volantem a koncertní síní na kolech Acura, stereo systémem Bang & Olufsen s 31 reproduktory. To je o šest Bangů a Olufsenů více než 25 reproduktorů systému ELS v odcházejícím modelu.

Všechny výbavy Acury MDX dostaly několik vnějších úprav, například nový tvar nárazníku a otevřenou mřížku chladiče s novým designem mřížky. Verze A-Spec dostane stejnou příď jako typ S s pětibodovou mřížkou chladiče a zatmavenými lištami. Všechny modely mají nový design 20 palcových kol. Typ S upouští od mřížky chladiče a získává bezrámový vzhled vyplněný širší síťkou pro lepší proudění vzduchu. Dostal 21palcová kola s dělenými paprsky, která nabízejí dostatek volného prostoru pro obdivování červených čtyřpístkových předních brzdových třmenů Brembo.

Interiér nabitý technikou

Opravdová akce se odehrává uvnitř, kde najdeme přepracovanou středovou konzolu napříč všemi modely. Pro ty, kteří znají MDX, je nejzřetelnější, že Acura upustila od dotykového panelu na konzole ve prospěch 12,3 palcového dotykového displeje. Tím se na konzole uvolnilo více místa pro užitečné funkce, jako jsou další úložné sloty a snáze přístupná podložka pro bezdrátové nabíjení telefonu. Samotná obrazovka má integrovaný systém Google a podporuje bezdrátové systémy Apple CarPlay i Android Auto. Pro hudební fajnšmekry je k dispozici audiosystém s 11 reproduktory nebo ve vyšších výbavách s 19 reproduktory Bang and Olufsen. Bez ohledu na to, který si vyberete, vše uslyšíte lépe, protože je zde více izolace a laminované zadní sklo, které chrání před hlukem ze silnice.

Acura MDX 2025

Zbytek interiéru vám bude povědomý. Je příjemný a pohodlný, s dřevěnými a kovovými akcenty v mnoha výbavách a semišovými sedadly s kontrastním prošíváním v kůži u typu S. Přední sedadla jakéhokoli stylu jsou prostorná a polstrovaná (s novými opěrkami v typu S). Prostřední řada nabízí vyhřívaná sedadla, klimatizaci a dostatek místa pro nohy. Sedadla ve třetí řadě jsou stísněná, ale překvapivě „objemná“ v prostoru, kde se často rozprostírá část čalounění, které působí jako holá deska. Jsou dostatečně dobrá pro krátké rodinné jízdy, ale ne ideální pro dlouhé cesty s dospělými cestujícími. Zadní sedadla se snadno sklápějí. Tím se získá další nákladový prostor, a jsou dobře odlehčená pro rychlé vytažení zpět do požadované polohy.

Pod kapotou nás u Acury MDX 2025 nic nepřekvapí

Na motorech, převodovce ani odpružení se nic nezměnilo, takže můžeme očekávat, že hodnoty výkonu a kilometrového proběhu budou podobné jako u Acury MDX 2024. Na základě našeho testování by to mělo znamenat zrychlení na stovku za 5,5 sekundy u typu S a 6,4 sekundy u modelů s objemem 3,5 litru a kombinovanou spotřebu odhadovanou podle EPA na 11,2 až 12,4 l/100km.

Základní výbavy a výbavy Technology mají opět standardně pohon předních kol s možností volby pohonu všech kol a AWD je standardem pro všechny vyšší výbavy, včetně typu S, který si navíc zachovává vzduchové odpružení a adaptivní tlumiče.

MDX

Poslední velká změna Acura MDX pro rok 2025 se týká nabízených systémů podpory řidiče Acura. MDX 2025 dostane vylepšenou sadu AcuraWatch s novou přední kamerou a novým radarem umístěným na mřížce chladiče, přičemž oba mají širší zorné pole, aby lépe rozpoznaly chodce a značení jízdních pruhů. Zvětšil se také dosah zadního systému sledování mrtvého úhlu. Ceny modelů pro rok 2025 zatím nezveřejnili. Nicméně mělo by se tak stát brzy, protože datum zahájení prodeje je plánováno na květen 2024.