Solarge otevírá první velkou solární výrobní linku

Solarge, holandský výrobce panelů, říká, že jeho nová továrna bude vyrábět dva typy lehkých mono-PERC panelů s nízkou uhlíkovou stopou. Říká, že se navrhnou tak, aby se znovu použily na konci jejich 25 leté životnosti.

Nizozemský výrobce Solarge slavnostně zahájil svou zahajovací velkosériovou výrobní linku na lehké solární panely s nízkou uhlíkovou stopou. Zařízení se nachází v nizozemském Weert a dokáže vyrobit 200 000 panelů ročně.

Solarge se zaměřuje na vývoj lehkých produktů vhodných pro instalaci na střechy s omezenou nosností. Což eliminuje potřebu rozsáhlého vyztužení střechy. Je hrdá na kruhovitost svých solárních panelů, které jsou navrženy s ohledem na plnou udržitelnost. Tyto panely se skládají z prémiových lehkých materiálů. A taky se dají na konci své 25 leté životnosti plně recyklovat a vyrobit tak nové solární panely.

Výrobní závod bude vyrábět dva typy monokrystalických panelů PERC – a to SOLO a SOLO Ultra Low Carbon. Oba typy panelů váží 5,5 kg/m2 s maximálním výstupním výkonem od 470 W do 520 W a účinností modulu mezi 17,4 % a 19,2 %.

Solarge otevírá první velkou solární výrobní linku
Solarge

Primární rozdíl mezi těmito dvěma řadami panelů spočívá v jejich uhlíkové stopě. Panely SOLO mají uhlíkovou stopu 629 kg CO2 eq/kWp až 596 kg CO2 eq/kWp, na základě maximálního výkonu, spolu s indikátorem environmentálních nákladů (NMD) v přepočtu ve výši 770 Kč za kus po dobu 25 let. Panely SOLO Ultra Low Carbon nabízejí nižší uhlíkovou stopu 489 kg CO2 eq/kWp až 442 kg CO2 eq/kWp a indikátor environmentálních nákladů (NMD) ve výši 760 Kč každý za 25 let.

Chemický dodavatel SABIC, globální hráč v oboru, slouží taky jako blízký partner tím, že dodává vysoce kvalitní suroviny pro výrobu. Společnost Solarge uvedla, že plánuje zahájit dodávky zákazníkům do června a plánuje rozšířit svou výrobní kapacitu na 600 000 solárních panelů ročně.

Zdroj: pv-magazine, TowPoint