Lucid Gravity se objeví jako nové elektrické SUV

Lucid vstupuje na lukrativní trh elektrických SUV s novým sedmimístným modelem. Nový Lucid Gravity s technologií Air se objeví v roce 2024

Poté, co se Lucid prosadil s luxusním sedanem Air, vstupuje na lukrativní trh elektrických SUV s novým sedmimístným modelem. Nový Lucid Gravity s technologií Air se objeví v roce 2024.

Lucid Gravity SUV

Lucid odhalí model Gravity v plném rozsahu tento týden. Avšak série upoutávkových snímků poskytuje první pohled na chystaného elektrického konkurenta Range Roveru.

Designový jazyk je okamžitě povědomý, výrazná kontrastní linie střechy modelu Air je přenesená i na SUV. Gravity nabídne sedm míst k sezení, takže očekáváme, že by měl být dlouhý přibližně pět metrů. Krabicovitá záď by měla poskytnout dostatek místa pro hlavu cestujících ve třetí řadě.

Gravity nabídne sedm míst k sezení, takže očekáváme, že by měl být dlouhý přibližně pět metrů
Lucid Gravity

Gravity zjevně optimalizovali pro snížení odporu vzduchu. A to díky strmě skloněnému čelnímu sklu, které zasahuje hluboko do kapoty, aby se snížil tlak vzduchu v jeho spodní části. Přední převis je velmi krátký, ale vzhledem k tomu, že SUV pojede na stejné čistě elektrické architektuře LEAP jako Air, očekáváme relativně prostorný přední zavazadlový prostor jako u jeho příbuzného sedanu.

Z těchto snímků jsou patrné i další prvky z modelu Air. A to včetně přední osvětlovací soustavy v celé šířce, lišty zadních světel a neokoukaných povrchů. Dále je zde čelní sklo, které splývá dozadu nad cestující na předních sedadlech. Skleněnou střechu rozděluje horizontální příčka, která poskytuje strukturální podporu.

Interiér

Neočekává se, že by se celkový design kabiny výrazně lišil od Airu a že by měl ve výbavě stejnou informační a zábavní technologií Lucid UX, která se ovládá prostřednictvím trojité obrazovky. SUV však pravděpodobně nedostane plně digitální rozhraní. Na palubní desce se objeví kombinace fyzických a dotykových ovládacích prvků.

Tyto upoutávkové snímky naznačují, že na rozdíl od modelu Air se Gravity obejde bez tradičních slunečních clon a místo nich možná použije nějakou formu fotochromatického skla
Palubní deska

Uvnitř by Gravity mohl nabídnout řadu celokožených, látkových a dřevěných čalounění. Dále nabídne charakteristický pás ambientního osvětlení firmy. Pás má být integrovaný do středového trnu v čelním skle. Tyto upoutávkové snímky naznačují, že na rozdíl od modelu Air se Gravity obejde bez tradičních slunečních clon a místo nich možná použije nějakou formu fotochromatického skla.

Pod kapotou

Konkurent Volva EX90 od společnosti Lucid by měl pravděpodobně využívat stejnou technologii baterií a motorů jako Air. Díky 113kWh akumulátoru nabídne dojezd přes 643 km. Vzhledem k vyšší hmotnosti modelu Gravity a zhoršeným aerodynamickým vlastnostem Lucid možná nenabídne menší 88kWh jednotku, která se nachází v základním modelu Air.

Zákazníci si mohou vybrat z řady možností napájení, které by mohly zahrnovat konfigurace s jedním, dvěma nebo třemi motory. Pro srovnání, špičkový Lucid Air Sapphire poskytuje výkon přes 1 200 koní. Se stejnou pohonnou jednotkou Gravity pravděpodobně zvládne sprint z 0 na 100 km/h za méně než tři sekundy.

Letos Lucid vstoupil na evropský trh otevřením svého prvního oficiálního prodejce v Německu. Navíc se proslýchá, že značka má i nadále vyrábět modely s řízením vpravo pro Velkou Británii. Vzhledem k tomu, že se model Gravity objeví na trhu v roce 2024, mohlo by se to shodovat s nástupem Lucidu na britský trh.

Zdroje: autoexpress, Towpoint