Masivní plán EV pro Jaguar Land Rover

Jaguar Land Rover (JLR) projde masivním rekvalifikačním programem, aby bylo 60 % jeho zaměstnanců připraveno na revoluci v elektrické dopravě.

Britská značka uvedla masivní plán, že během příštích tří let přeškolí 10 000 svých zaměstnanců ve Spojeném království. Má také rekvalifikovat dalších 19 000 zaměstnanců na globálních trzích.

JLR má školit své zaměstnance ve vývoji, výrobě a servisu elektromobilů. Tento krok připraví automobilku na to, aby se od roku 2025 stala plně elektrickou značkou.

Do roku 2027 plánuje JLR představit šest plně elektrických vozidel. Do roku 2030 se má ve všech svých segmentech nabízet bateriový model.

Tento odvážný plán znamená, že společnost JLR musí na všech svých místech nabídnout kvalifikovaný personál připravený na elektromobily. V současné době uvádí, že má v nabídce pouze servis elektrických vozidel u 80 % ze svých 1 300 franšízových prodejců.

Barbara Bergmeierová, vedoucí průmyslových operací JLR, uvedla, že krok britské automobilky je „základní“.

Masivní plán JLR

Dodala, že to „pomůže zaplnit mezeru v elektrických a digitálních dovednostech pomocí komplexního, globálního školícího programu, který posílí elektrifikaci nabití jak tady ve Velké Británii, tak v zahraničí.“

2021 jaguar i-pace; Masivní plán EV pro Jaguar Land Rover
Jaguar I-Pace

EV rekvalifikace přímočará

Automobiloví inženýři a zaměstnanci výroby se mají školit ve specializaci na elektrifikaci, digitální a autonomní vozy. Zaměstnanci na všech úrovních se vyškolí pro práci s bateriemi vysokonapěťových systémů a vedle nich.

Program co do počtu je rozsáhlý. Ale rekvalifikace není příliš složitá, říká Karl ‚Freddy‘ Gunnarsson.

Gunnarsson pracoval na dieselových katalyzátorech. V lednu se připojil k týmu baterií JLR jako hlavní inženýr článků.

,,Přechod od práce na vnitřním spalování k elektrickému byl poměrně jednoduchý,“ řekl prostřednictvím tiskové zprávy JLR.

„Obojí vyžaduje dobré porozumění chemii materiálů a já jsem byl schopen věnovat asi 30 procent svého času samostatnému učení.“

„Nyní, když pracuji na elektrických vozidlech, vidím dlouhověkost programu a jak podporuje strategii společnosti Reimagine,“ řekl.

Plně elektrický Range Rover v roce 2024

Jaguar má v současnosti pouze jednu plně elektrickou nabídku, Jaguar I-Pace. Pod logem Land Rover nabízí hybridní a plug-in hybridy, ale v roce 2024 se očekává čistě elektrický Range Rover.

V srpnu JLR otevřela nové testovací zařízení pro vyspělá elektrická vozidla. Nové testovací zařízení v Gaydonu ve Velké Británii se skládá z nové laboratoře elektromagnetické kompatibility (EMC), která testuje budoucí elektrická vozidla a zajišťuje, že splňují současné normy.

Zdroj: thedriven, Vapol