Sony hledá partnery pro vstup do segmentu elektromobilů

Sony Vision

Konečné rozhodnutí o budoucnosti společnosti Sony Mobility by mělo padnout velmi brzy.

Začátkem tohoto měsíce, během veletrhu spotřební elektroniky v Las Vegas, oznámila společnost Sony založení divize Sony Mobility. Ta by se měla zabývat potenciálním vstupem firmy do oblasti elektromobilů. Technologická společnost své záměry předznamenala konceptem SUV Vision-S 02. Údajně již začíná hledat nové partnery, kteří by jí pomohli vybudovat její aktivity v oblasti elektromobilů.

Nová zpráva z Automotive News vrhá více světla na ambice společnosti Sony vstoupit do rostoucího segmentu elektromobilů. Na konkrétní informace o produktech a termínech uvedení na trh je zatím stále příliš brzy. Nicméně manažer, který povede divizi Sony Mobility, serveru sdělil, že společnost chápe, že musí jednat rychle. Pokud chce vytvořit úspěšný byznys s elektromobily.

Sony Vision
Sony Vision

Přijme Sony tuto výzvu?

„Riziko vývoje elektrických vozidel považujeme za větší než výzvu, než kterou pravděpodobně představují,“ řekl Izumi Kawanishi pro Automotive News. Chápeme, že z hlediska rozhodování je důležitá rychlost. Kawaniši však nebyl schopen potvrdit, zda bude konečné rozhodnutí ohledně budoucnosti podnikání společnosti Sony v oblasti elektromobilů přijato do konce roku.

Firma, která vyrábí herní konzoli PlayStation, představila na veletrhu CES 2022 koncept plně elektrického SUV. Toto SUV disponuje prostorem až pro sedm cestujících. Dále má dva elektromotory o výkonu 268 koní (200 kW). Jeden pro každou nápravu a zajišťují pohon všech kol. Během debutu vozidla v Las Vegas nebyly poskytnuty žádné údaje o zrychlení ani možném dojezdu.

Na tomto prototypu spolupracovala společnost Sony s mezinárodními společnostmi. Spolupracovala s Magna Steyr, Robert Bosch, Valeo a AImotive. Kawanishi potvrdil, že noví partneři budou vybíráni na základě jejich odborných znalostí v oblasti elektrických vozidel bez ohledu na jejich státní příslušnost. Dalšími technologickými společnostmi, které v současné době pracují na potenciálním vstupu do oblasti elektromobilů, jsou Apple, Foxconn, Alibaba Group a další.

Tak uvidíme, jestli se společnosti Sony podaří dostat na trh s elektromobily.

Zdroje: AutomotiveNews, Vapol