Hyundai Kona představil skvělý design

Hyundai původně představil druhou generaci modelu Kona na konci loňského roku, kdy sdílel několik snímků, aniž by odhalil podrobnosti

Hyundai původně představil druhou generaci modelu Kona na konci loňského roku, kdy sdílel několik snímků, aniž by zašel do přílišných podrobností. Nyní je naštěstí k dispozici rozšířená fotogalerie, která přichází spolu s dalšími technickými specifikacemi.

Konečně si tak můžeme pořádně prohlédnout interiér i exteriér a zjistit, jak moc se crossover změnil za poměrně krátkou dobu od zahájení prodeje původního modelu před necelými šesti lety.

Hyundai Kona

Nový model Hyundai Kona 2024 je větší než její předchůdce a její rozvor se protáhl o 60 milimetrů na 2 660 mm. Jeho celková délka se zvětšila o 145 mm na 4 350 mm, zatímco šířka nyní činí 1 825 mm. Když si obuje 17 palců široké pneumatiky, tak je tento crossover vysoký 1 580 mm.

Nový model Hyundai Kona 2024 je větší než její předchůdce a její rozvor se protáhl o 60 milimetrů na 2 660 mm
Nový Hyundai Kona je delší než jeho předchůdce

Tyto rozměry platí pro modely s pohonem ICE a hybridní modely. Přesto by měly být proporce elektromobilu dosti podobné, protože začne využívat stejnou platformu.

Dva typy motorů

Na domácím trhu v Jižní Koreji hodlá Hyundai prodávat nový model Kona se zážehovým motorem o objemu 2,0 litru. Má výkon 147 koní a točivý moment 180 Nm. Výkon se na kola přenáší prostřednictvím převodovky CVT. Pokud přejdete na přeplňovaný 1,6li motor, získáte 195 koní a 265 Nm společně s osmistupňovou automatickou převodovkou.

Pokud jde o hybridní pohon, ten využívá na míru vyrobený 1,6l agregát
Hyundai Kona zatím nabízí dva typy motorů

Pokud jde o hybridní pohon, ten využívá na míru vyrobený 1,6l agregát. Ten ve spolupráci s elektromotorem zajišťuje „působivé zrychlení a vysokou účinnost“. Kombinovaný výkon se udává na 139 koních a 265 Nm. Výkon se na vozovku přenáší prostřednictvím šestistupňové dvouspojkové automatické převodovky.

Prostorný a praktický Hyundai

Co se týče praktičnosti, objem zavazadlového prostoru po sklopení zadních sedadel činí 723 l. A díky řazení shift-by-wire vznikl prostornější přední prostor s dostatkem místa pro uložení velkých zavazadel.

Hyundai se rovněž chlubí nejlepším prostorem pro ramena zadních cestujících ve své třídě a programovatelnými elektrickými zadními dveřmi. Tyto dveře umožňují majitelům zvolit výšku otevírání a dokonce i rychlost otevírání a zavírání.

Technická výbava modelu Kona

Uvnitř vozu získala podporu paměťová místa, bezdrátové nabíjení a aktualizace OTA. Dále technologii NFC, která promění váš smartphone nebo chytré hodinky v digitální klíč. Kabina by měla být tišší než dříve. A to díky dodatečnému odhlučňovacímu materiálu, dvojitě laminovanému zvukově izolačnímu sklu na čelním skle, silnějšímu koberci na podlaze a odhlučňovacím pneumatikám na 19 palců širokých kolech.

Kabina by měla být tišší než dříve. A to díky dodatečnému odhlučňovacímu materiálu, dvojitě laminovanému zvukově izolačnímu sklu na čelním skle, silnějšímu koberci na podlaze a odhlučňovacím pneumatikám na 19 palců širokých kolech
Interiér modelu Kona

Přestože má nyní Kona druhé generace dvojici 12,3 palců širokých obrazovek, na středové konzole je stále k dispozici dostatek fyzických tlačítek pro rychlý přístup k často používaným funkcím. Dovolíme si tvrdit, že toto uspořádání je tím nejlepším z obou světů, než aby se vše muselo cpát do infotainmentu nebo zahlcovat palubní desku příliš velkým množstvím fyzických ovládacích prvků.

Hyundai plánuje poskytnout další informace o globálním modelu v březnu, kdy se také dozvíme o modelu Kona EV.

Zdroje: motor1, Vapol