Nový Hyundai Staria má české ceny

Staria model

Nový Hyundai Staria má české ceny. Futuristické MPV se vejde hluboko pod milion a uveze 9 lidí. Velkoprostorový model bude k mání s jediným naftovým motorem, dostanete ho ale i s automatem a pohonem 4×4.

Odvážně tvarované MPV korejské značky vstupuje na český trh. Nejprve ve verzi pro přepravu osob. K mání bude ve čtyřech výbavách. Možností připlatit si je relativně málo a některé specifikace budou dostupné až později v prvním pololetí letošního roku, jak zjistíte níže. Na českém trhu je Hyundai Staria k mání pouze s naftovým motorem 2.2 CRDi o výkonu 130 kW (177 k), na jiných trzích bude k dispozici i s benzinovým šestiválcem o objemu 3,5 litru s 200 kW.

Staria Comfort

Základem modelu Staria je verze Comfort s devíti sedadly. Pohonem předních kol a manuální převodovkou. Stojí 899.990 Kč a musí se obejít bez efektní světelné lišty nad maskou chladiče. Svítí halogenovými světlomety s automatickým přepínáním dálkového režimu. Dostává nárazníky i zrcátka v barvě karoserie. Manuálně posuvné dveře vlevo i vpravo, digitální přístrojový štít s úhlopříčkou 10,25 palce. Nechybí ani zadní parkovací senzory, kamera, tempomat, manuální klimatizaci a rádio s 8“ obrazovkou a bezdrátovým připojením Apple CarPlay a Android Auto. Jezdí na 17“ ocelových kolech.

Led lišta modelu Staria
Led lišta modelu Staria

Staria Smart

Provedení Staria Smart dostává lité sedmnáctky. Bi-LED přední světlomety, již zmíněnou LED lištu, elektricky nastavitelné sedadlo řidiče s výhřevem (ten má i spolujezdec). Dále také automatickou klimatizaci, integrovanou navigaci s displejem o úhlopříčce 10,25 palce nebo startování tlačítkem. Má i bezdrátové nabíjení chytrých zařízení. Druhá výbava ze čtyř startuje na 1.049.990 Kč s manuální převodovkou a pohonem předních kol, za automat připlatíte 50.000 Kč a a pokud k němu chcete i 4×4, přihodíte stejnou částku. Výbava Smart bude k dostání později během prvního pololetí roku 2022.

Verze Style

Specifikace Style začíná na 1.099.990 Kč v předokolce s manuálem. Automat a pohon všech kol jsou za stejný příplatek, jako u verze Smart. Ve verzi Staria Style automaticky dostává 18“ litá kola, rozšířenou funkčnost automatického nouzového brzdění. Skrze varování před srážkou. Při odbočování vlevo, roletky pro druhou a třetí řadu sedadel, nebo třeba elektricky posuvné boční dveře. U něj si můžete připlatit 60.000 Kč za paket Premium s koženým čalouněním sedadel. Dále také chlazením předních sedadel, 360° kamerovým systémem, sledováním mrtvého úhlu skrze kamery nebo možností komunikovat s pasažéry vzadu skrze video. Vozy ve výbavě Style bez tohoto paketu budou rovněž dostupné až později v prvním pololetí letošního roku.

Nejvyšší modelová řada Luxury

Vrcholné provedení Staria Luxury je k dostání pouze s automatickou převodovkou a sedmi sedadly. A to od 1.399.990 Kč. Příplatek za čtyřkolku je opět 50 tisíc korun. Automaticky získává 18“ kola v provedení Brass Chrome nebo Dark Chrome, projektorové full LED světlomety, prémiové čalounění Napa, semišové obložení stropu a sloupků, elektricky stavitelné sedadlo spolujezdce, ventilaci sedaček v druhé řadě, audiosystém BOSE, volant potažený perforovanou kůží a hliníkové pedály, 360° kamery, ambientní osvětlení vnitřku či video pro komunikaci s pasažéry.

Za metalízu připlácíte 24.900 Kč, u dvou vyšších výbav si lze objednat panoramatické střešní okno s elektrickým posuvem za 40.000 Kč. Pro provedení Smart jsou pak za 10.000 Kč k mání 18“ litá kola. V ceně všech verzí jsou sada zimních kol, tříletá záruka bez omezení najetých kilometrů a asistenční služby ve stejné době trvání.

Zdroje: autorevue, TowPoint