Land Rover Defender Trophy II spatřil světlo světa

Klasický Land Rover Defender s motorem V8 se vrátil s dodatečným stylem karoserie a spoustou off-roadové výbavy. Nese označení Trophy II

Klasický Land Rover Defender s motorem V8 se vrátil s dodatečným stylem karoserie a spoustou off-roadové výbavy. Nese označení Trophy II.

Land Rover přináší zpět klasický Defender v hávu Trophy II. Jde o kývnutí na Defendera Boba Ivese, který získal Camel Trophy v roce 1989. Může to znít jako déja vu, protože Land Rover udělal totéž v loňském roce s Defender Trophy. Nicméně existuje několik kritických rozdílů v nejnovějším modelu.

Land Rover Defender Trophy II

Stejně jako předchozí Trophy Defenders, i tento dostane motor V8. Konkrétně jde o 5,0 l benzinový agregát V8 s výkonem 399 koní a točivým momentem 515 Nm. Ten je spojený s osmistupňovou automatickou převodovkou ZF. Aby se zajistilo, že Trophy II má odpovídající brzdnou sílu, vybavil Land Rover vylepšený brzdový systém s 335mm kotouči vpředu a 300mm kotouči vzadu. Oba mají čtyřpístkové třmeny.

Odpružení vylepšili pro použití v terénu, s větším zdvihem a tvrdšími pružinami. Odolnost se vztahuje i na kola a pneumatiky s leskle černými 18 palcovými ocelovými koly pro těžký provoz s botami do bláta. Hloubka brodění je 500 mm.

Land Rover přepracoval exteriér s ochranným A-rámem před čelním sklem. Je v něm také umístěný naviják, který pomůže Trophy II dostat z problémů. Saténová černá kapota nabízí více než jen vizuální vodítko, protože snižuje oslnění ve světlém prostředí. Pokud se v noci ocitnete v odlehlých oblastech, 1,27 m LED světelná lišta by měla poskytnout působivou viditelnost. K dispozici je také přední kryt chránící motor a zadní žebřík poskytuje přístup ke střešnímu nosiči.

Interiér

Uvnitř Trophy II jsou úrovně vybavení světem vzdáleným od starých Defenderů. K dispozici jsou sportovní sedadla Recaro CS, kožené čalounění palubní desky, dveří a stropu a informační a zábavní systém od Land Rover Classic s připojením satelitní navigace a smartphonu. Ciferník hodin Elliot Brown odráží vnější kamufláž na přístrojové desce.

Na rozdíl od Eastnor Yellow Trophy z roku 2021 je však nový model pokrytý bílou a černou sněhovou kamufláží s 23 slavnými off-roadovými místy, včetně expedic Land Roveru v Jižní Africe, Loas a Peru.

Michael van der Sande, výkonný ředitel, Jaguar Land Rover Special Vehicle Operations, řekl: „Defender dobyl terény po celém světě. Naše nejnovější Classic Works V8 Trophy II ctí toto expediční dědictví svým jedinečným designem exteriéru a vzdává hold některým z těchto úžasných míst. Kromě převzetí vysoce sběratelského vozu získají naši majitelé jedinečnou příležitost otestovat to své v rámci akce Land Rover Trophy na míru.“

Stejně jako loňská Defender Trophy má být počet omezený na pouhých 25. Zákazníci si nyní mohou zakoupit Land Rover Classic za ceny od 225 000 liber (6,6 milionů korun) za model 90.

Zdroje: autoexpress, Top Nosiče