Lamborghini Sterrato se představí jako terénní vůz

Italská automobilka Lamborghini přichází s novým off-road vozem s označením Sterrato. Je vyšší, má nová LED světla a vzadu spoiler

Nové Sterrato od Lamborghini se představí jako odolná terénní verze supervozu s označením Huracan.

V posledních dnech probíhá testování divokého modelu Sterrato od Lamborghini. A soudě podle některých snímků od italské firmy bychom letos mohli vidět i jeho odhalení. Poprvé jsme viděli plány pro Sterrato v roce 2019 s koncepčním vozem zaměřeným na off-road. A vypadá to, že sériová verze si zachová většinu agresivního stylu tohoto modelu.

Lamborghini Sterrato

Stejně jako jsme viděli v předchozích testovacích vozech, Sterrato nemá střešní světla. Ale má velký centrální přívod vzduchu. Ten se stal inspirací z modelu Huracan STO. Na přídi Sterrata se objevila také dvojice LED světel. Rozšířené podběhy kol konceptu se u tohoto prototypu vozu vrátily. Avšak není tam žádná známka titanové ochranné klece a předních a zadních kluzných plechů, které jsme viděli dříve. Stejně jako na Huracan EVO je vzadu malý spoiler.

Lamborghini ukazuje, jak Sterrato nastupuje na špinavém kole v nějakém sypkém terénu – což není obvyklé prostředí pro italský supercar. To je umožněné zvýšenou světlou výškou. Koncept se posadil o 47 mm výše, aby pomohl se světlou výškou, a mohl zde být také širší rozchod se zvýšeným vyztužením podvozku. Kola jsou menší než u standardního vozu, s větší bočnicí vhodnější pro jízdu v terénu. Dále obrovské brzdy z funkce Huracan EVO, které se stanou nezbytnou součástí s ohledem na to, že Sterrato si zachová 5,2 l motor V10. Ten produkuje 640 koní a 600 Nm točivého momentu.

Sedmistupňová dvouspojková převodovka má být kalibrovaná pro použití v terénu. Ale s přidáním systému pohonu všech kol jsme mohli vidět, že Sterrato porazilo EVO s pohonem zadních kol z 0 na 100 km/h za 3,3 sekundy.

Odkaz značky

Lamborghini tvrdí, že Sterrato čerpá z krátkého záletu značky s rallye v 70. letech minulého století a pokračuje tam, kde skončily speciálně upravené rallye vozy Jarama a Urraco jezdící do pouště. Není to jediné superauto, které má být k dispozici v off-road hávu. Automobilka Porsche v současné době pracuje na verzi „Safari“ své 911.

V roce 2019 technický ředitel Lamborghini, Maurizio Reggiani (nyní viceprezident Lamborghini pro motorsport) poznamenal: „Huracan Sterrato ilustruje závazek Lamborghini stát se budoucím tahounem. Jedná se o supersportovní vůz s terénními schopnostmi a otevírá dveře k dalšímu měřítku řidičských emocí a výkonu.“

„Výzkumné, vývojové a designérské týmy Lamborghini neustále zkoumají nové příležitosti a přinášejí neočekávané jako základní charakteristiku naší DNA, náročné možnosti a zároveň inspirované dědictvím značky Lamborghini.“

Zdroje: autoexpress, Towpoint