Kia Sportage 2023, Plug-in hybrid

Model PHEV má ve srovnání se standardním hybridním modelem Sportage výkonnější elektromotor a větší akumulátor. Dojezd nové Kia uvádí 50 km na elektřinu.

  • Kia se podělila o podrobnosti o nové plug-in-hybridní verzi modelu Sportage 2023.
  • Ve srovnání se standardním hybridem vybavena větší baterií a výkonnějším elektromotorem a slibuje dojezd na elektřinu 50 km.
  • Plug-in hybridní Sportage 2023 se začne prodávat ve třetím čtvrtletí letošního roku.

Kia Sportage se pro rok 2023 dočkala přepracovaného designu a roste v nejrůznějších nových variantách. Před několika měsíci odhalili hybridní model a nyní máme podrobnosti o plug-in-hybridním modelu. Ten se začne prodávat v USA ve třetím čtvrtletí roku 2022. Připojí se tak k modelům Mitsubishi Outlander, Toyota RAV4 a úzce spřízněnému Hyundai Tucson, které zákazníkům kompaktních SUV nabídnou plug-in variantu.

Stejně jako hybrid i Sportage PHEV pohání přeplňovaným řadovým čtyřválcem o objemu 1,6 litru a elektromotorem. Verze plug-in má však výkonnější elektromotor a větší akumulátor, který údajně zajistí dojezd 32 km na plné nabití. Kia nechtěla sdělit, jaký je celkový výkon hybridní pohonné jednotky, ale počítáme, že je přibližně stejný jako u Tucsonu PHEV a většího modelu Kia Sorento PHEV, které mají výkon 261 koní. Šestistupňová automatická převodovka a pohon všech kol přenášejí výkon Sportage plug-in na zem.

Kia Sportage
Kia Sportage

Sportage Plug-in vypadá v podstatě stejně jako ostatní modely Sportage, ale standardně se dodává s paketem vzhledu X-Line, který přidává několik robustně vypadajících vizuálních prvků. K dispozici bude ve dvou úrovních výbavy, přičemž dražší X-Line Prestige přidává výbavu, jako je prémiový audiosystém a další prvky asistence řidiče.

Interiér nového vozu Kia
Interiér nového vozu Kia

Kia zatím nezveřejnila ceny modelu Sportage 2023, ale můžeme předpokládat, že plug-in hybrid bude nejdražším modelem v nabídce. Jeho cena pravděpodobně začne na hranici 640 000 korun českých.

Zdroje: Car and Driver, Vapol