Jeep Wrangler 2024 debutuje v Evropě

Jeep představil Wrangler 2024 pro americký trh již v červnu letošního roku a nyní nastal čas, aby se představil i jeho evropský sourozenec

Jeep představil model Wrangler 2024 pro americký trh již v červnu letošního roku a nyní nastal čas, aby si jeho evropský sourozenec odbyl svou online premiéru. Mírně osvěžený terénní vůz přináší řadu designových změn, více standardní výbavy napříč celou řadou a pevný závazek k elektrifikaci.

Model Jeep Wrangler

Nový Jeep Wrangler si zachovává svou ikonickou mřížku chladiče se sedmi štěrbinami, ale představuje aktualizovaný vzhled s černými strukturovanými štěrbinami, neutrálními šedými metalickými rámečky a rámečky v barvě karoserie. Elegantnější design mřížky nejen zlepšuje vzhled vozidla, ale také zvyšuje účinnost chlazení, uvádí automobilka.

Nový Jeep Wrangler si zachovává svou ikonickou mřížku chladiče se sedmi štěrbinami, ale představuje aktualizovaný vzhled s černými strukturovanými štěrbinami, neutrálními šedými metalickými rámečky a rámečky v barvě karoserie
Aktualizovaný vzhled vozu s přepracovanou mřížkou

Kromě toho je do předního skla integrovaná stealth anténa připravená na jízdu v terénu, která nahrazuje předchozí ocelovou stožárovou anténu a nabízí zjednodušený design bez zádrhelů. Také nabídka modelu Wrangler 2024 pro starý kontinent nabízí výběr z pěti zcela nových designů kol o průměru od 17 do 20 palců.

Vylepšení uvnitř vozu

Uvnitř modelu Jeep Wrangler najdete propracovaný interiér nabitý vyspělejšími technologiemi. Ústředním prvkem je standardní 12,3palcový dotykový displej informačního a zábavního systému Uconnect 5, největší a nejpokročilejší displej, jaký kdy se ve voze Wrangler objevil.

Uvnitř modelu Jeep Wrangler najdete propracovaný interiér nabitý vyspělejšími technologiemi
Interiér Wrangleru

Běží na něm aktualizovaný software, který podporuje bezdrátové systémy Apple CarPlay a Android Auto. V oblasti bezpečnosti jsou nyní standardem všech modelů systémy Drowsy Driver Alert, Lane Departure Warning a Traffic Sign Information.

Pod kapotou

Obecně platí, že modernizovaný Wrangler pro Evropu má být k dispozici pouze s jednou variantou motoru, ale existuje malá výjimka. Wrangler 4xe kombinuje čtyřválcový spalovací motor a hybridní systém s celkovým výkonem 380 koní. Díky různým režimům E Selec si řidiči mohou hybridní pohonné ústrojí přizpůsobit svým jízdním potřebám. Tedy ať už jde o čistě elektrický provoz, kombinaci elektrického a spalovacího pohonu nebo šetření nabití akumulátorů pro konkrétní scénáře.

Pro ty, kteří hledají model Wrangler s tradičnějším spalovacím motorem, bude na vybraných evropských trzích k dispozici omezená série modelů Wrangler 2024 s řadovým čtyřválcovým motorem o objemu 2,0 litru s turbodmychadlem
Wrangler se v Evropě objeví v omezené sérii se spalovacím motorem

Pro ty, kteří hledají model Wrangler s tradičnějším spalovacím motorem, bude na vybraných evropských trzích k dispozici omezená série modelů Wrangler 2024 s řadovým čtyřválcovým motorem o objemu 2,0 litru s turbodmychadlem. Ten generuje 272 koní a dodává se s osmistupňovou automatickou převodovkou. Ve velmi omezeném počtu má být k dispozici v zemích, jako je Německo, Itálie, Polsko a Španělsko.

Modernizovaný Wrangler 2024 se v Evropě začne prodávat ve verzích Shara a Rubicon. První dodávky se plánují na první polovinu roku 2024. Na závěr dodejme, že Jeep mezitím připravuje také osvěžení modelu Gladiator, jehož premiéra se plánuje na zítřejší den, tedy 13. 9.

Zdroje: motor1, Vapol