Kia Sorento 2025 plug-in hybrid je levnější než loňský model

Kia v úterý oznámila ceny a informace o vylepšených modelech Sorento Hybrid a Plug-In Hybrid pro rok 2025. Tyto modely se dočkají osvěžení

Kia v úterý oznámila ceny a informace o vylepšených modelech Sorento Hybrid a Plug-In Hybrid pro rok 2025. Tyto modely se dočkají osvěžení, které jsme již viděli u čistě spalovacího modelu pro rok 2024.

Jak se dalo očekávat, ceny se oproti loňsku zvýšily. V některých případech výrazně vyšší. V nabídce najdeme však i jedno překvapení. Základní cena nového Sorenta plug-in hybrid je ve skutečnosti nižší než dříve.

Nižší cena nového plug-in hybridního Sorenta

Cena je nižší, protože kupující mají nyní na výběr novou základní výbavu. Základní cenou plug-in hybridu se stala výbava EX se základní cenou 49 365 dolarů (1 129 000 korun). Cena již zahrnuje příplatek 1 375 dolarů (31 457 korun) za místo určení. To je o 2 300 dolarů (cca 52 000 korun) méně než loňská základní doporučená cena.

Základní cena nového Sorenta plug-in hybrid je ve skutečnosti nižší než dříve
Kia Sorento pro modelový rok 2025 dostalo nová vylepšení

I s touto nižší cenou získáte stejnou hybridní pohonnou jednotku s výkonem 261 koní a točivým momentem 258 N.m. Pro osvěžení, jedná se o přeplňovaný 1,6litrový čtyřválcový motor s jedním elektromotorem a 14kWh baterií. Dojezd modelu Sorento 2025 pouze na elektřinu je 48 km.

Co nabízí výbava EX?

Výbava EX navíc nabízí luxusní prvky výbavy, mezi které patří např. vyhřívaná elektricky ovládaná přední sedadla, 12,3palcový středový displej, 19palcová hliníková kola, LED světlomety, bezdrátové systémy Apple CarPlay a Android Auto a množství USB portů v celém třířadém interiéru.

Výbava EX navíc nabízí luxusní prvky výbavy, mezi které patří např. vyhřívaná elektricky ovládaná přední sedadla, 12,3palcový středový displej, 19palcová hliníková kola, LED světlomety, bezdrátové systémy Apple CarPlay a Android Auto a množství USB portů v celém třířadém interiéru
Interiér nového Sorenta 2025

Součástí standardní výbavy jsou aktualizace přes internet, stejně jako skromná nabídka asistenčních prvků pro řidiče, mezi kterými najdeme asistenta pro udržování v jízdním pruhu, adaptivní tempomat, upozornění na křížovou dopravu za vozidlem, varování před mrtvým úhlem a předcházení čelním kolizím a další. To vše výrobci zabalili do exteriéru s faceliftem, který Kia odhalila v loňském roce.

Kia Sorento 2025 ve výbavě SX Prestige

Výbava SX Prestige stojí 54 465 dolarů, tedy o 2 800 dolarů více než loni. V této výbavě najdete například kožené čalounění, vyhřívaná a odvětrávaná sedadla, stereo systém Bose, dvě 12,3palcové obrazovky pro řidiče a centrální informační a zábavní systém a další.

Jedná se také o jedinou možnost, jak získat kompletní sadu asistentů řidiče Kia, jako je systém prevence kolize se slepým úhlem, pokročilý systém prevence čelní kolize, systém prevence kolize se zadním kolem a prostorová kamera.

Sorento v mild-hybridním provedení

Kia rovněž oznámila ceny a podrobnosti o mild-hybridním modelu Sorento. Za základní výbavu EX s pohonem předních kol zaplatíte 40 065 dolarů; s pohonem všech kol se cena zvýší na 41 865 dolarů. Jedná se o mírné navýšení o 1 700 a 1 200 dolarů oproti loňskému roku.

Sorento Hybrid SX Prestige mezitím poskočil o 4 400 dolarů a jeho cena začíná na 48 265 dolarů. Hybridní pohonná jednotka s výkonem 227 koní se přenáší z roku 2024. Jde o přeplňovaný 1,6litrový čtyřválec s jedním motorem, který napájí 1,5kWh baterie.

Oba hybridní modely Sorento 2025 se objeví na trhu ještě letos.