Chrysler Pacifica slaví 40. výročí minivanu

Společnost Chrysler slaví významný milník, protože zahajuje výrobu modelu Pacifica pro rok 2024. Letos si připomínáme 40. výročí minivanu

Společnost Chrysler slaví významný milník, protože zahajuje výrobu modelu Chrysler Pacifica pro rok 2024. Letos si připomínáme 40. výročí minivanu – segmentu, který vynalezla původní společnost Chrysler Corporation.

Historie minivanů společnosti Chrysler

První generace minivanů se objevila na trhu 2. listopadu 1983, kdy z linky montážního závodu Windsor v kanadském Ontariu sjel Plymouth Voyager. Vydláždil cestu více než 15 milionům minivanů Chrysler a později Stellantis, které se prodaly do dnešních dnů. Kromě toho, že automobilka uvedla na trh první minivan, zůstala v čele tohoto segmentu díky neustálým inovacím nových prvků.

Pro modelový rok 2024 dostává modelová řada Pacifica několik aktualizací, počínaje novou barvou interiéru Sepia pro prémiový model Pacifica Pinnacle a dvěma čerstvými barvami exteriéru nazvanými Red Hot a Baltic Gray
Pacifica s barvou Red Hot

Pro modelový rok 2024 dostává modelová řada Pacifica několik aktualizací, počínaje novou barvou interiéru Sepia pro prémiový model Pacifica Pinnacle a dvěma čerstvými barvami exteriéru nazvanými Red Hot a Baltic Gray. Řada Pacifica Plug-in Hybrid bude nyní obsahovat dva modely: Pacifica Plug-in Hybrid Select a Pacifica Plug-in Hybrid Pinnacle.

Řada Pacifica Plug-in Hybrid bude nyní obsahovat dva modely: Pacifica Plug-in Hybrid Select a Pacifica Plug-in Hybrid Pinnacle
Pacifica v bílé barvě

Kromě toho jsou modely Pacifica 2024 vybavené funkcí systému EVAS (Emergency Vehicle Alert System), která je součástí platformy Uconnect 5. Tato funkce poskytuje řidičům kritická upozornění na blízká nouzová vozidla a další nebezpečí na vozovce prostřednictvím sdruženého panelu a dotykového displeje ve vozidle.

Potenciál roste

Chris Feuell, generální ředitel značky Chrysler ve společnosti Stellantis, vyjádřil hrdost na přínos značky k rodinným vzpomínkám a zdůraznil trvalou roli minivozů. A to zejména v době, kdy Chrysler plánuje do roku 2028 vytvořit portfolio plně elektrických vozidel. Automobilka neustále posouvá hranice segmentu minivanů díky inovacím. Patří mezi ně systém sedadel a úložných prostorů Stow ‚n Go, systém Uconnect Theater, dvojité posuvné dveře s hands-free a hybridně-elektrické pohonné ústrojí.

Automobilka neustále posouvá hranice segmentu minivozů díky inovacím
Interiér minivanu Pacifica

Nedávno Chrysler oslavil výrobu 100 000. vozu Chrysler Pacifica Plug-in Hybrid, který zůstává jediným plug-in hybridem ve svém segmentu. Pacifica Plug-in Hybrid představuje zásadní krok na cestě Chrysleru k elektrifikované budoucnosti.

Modely Chrysler Pacifica a Pacifica Plug-in Hybrid pro rok 2024 se začnou dodávat k prodejcům v říjnu. Nejnovější modely pokračují ve vývoji minivozů Chrysler od jejich skromných počátků ve tvaru písmene K během jejich pozoruhodné 40leté cesty.

Zdroje: motor1, TowPoint