Jeep Avenger s čistě elektrickým pohonem

Jeep odkryl svůj první plně elektrický vůz s označením Avenger. Nyní můžeme vidět, jak má nové SUV segmentu B společnosti vypadat

Jeep odkryl svůj první plně elektrický vůz s označením Avenger. Už jsme to viděli při testování, ale nyní můžeme vidět, jak má nové SUV segmentu B společnosti vypadat, až se začátkem roku 2023 dostane do Velké Británie.

Jeep Avenger

Jeep Avenger má být prvním ze čtyř čistě elektrických SUV od Jeepu. Zbytek doplní Recon v retro stylu, prémiový Wagoneer S a zatím nejmenovaný čtvrtý. Plně elektrická řada pomůže Jeepu v úsilí o elektrifikaci, protože americká firma plánuje mít elektrickou verzi každého ze svých modelů a do roku 2030 prodávat pouze elektromobily v Evropě.

Veřejně se představí na pařížském autosalonu 17. října tohoto roku, což se časově shoduje s oznámením cen. Pokud jde o design, připravovaný Avenger vykazuje spoustu typických designových rysů Jeepu, které jsme viděli u předchozích testovacích vozů s tradiční sedmilamelovou mřížkou chladiče, hranatými proporcemi a mohutnými podběhy kol.

Na trhu malých elektrických SUV má Avenger poměrně málo konkurentů. Bude se muset potýkat s vozy Hyundai Kona Electric, Kia Soul EV a soupeři z mateřské společnosti Stellantis ve tvaru Peugeot e-2008 a Vauxhall Mokka-e.

Dojezd a nabíjení

Není překvapením, že Jeep se obrátil na přihrádku na díly Stellantis pro platformu Avenger. Sdílí stejnou architekturu e-CMP jako výše uvedené vozy Peugeot a Vauxhall. To umožňuje na platformě CMP pohonné jednotky s plným EV a se spalováním. Jeep říká, že Avenger EV má dojezd až 400 km, což je o 56 km více než e-2008 a o 64 km lepší než Mokka-e. K dispozici bude Avenger s pohonem dvou kol. Stejně jako verze s pohonem všech čtyř kol – první svého druhu na platformě CMP.

O kapacitě nabíjení zatím není ani slovo. Ale vzhledem k tomu, že se objevila 50kWh baterie Stellantis, můžeme očekávat, že se nabije na 80 % za přibližně 30 minut ze 100kW DC rychlonabíječky.

K dispozici mají být také verze Avengeru se spalovacími motory. Už jsme je viděli testovat a očekáváme, že 1,2l zážehové „Puretech“ jednotky odvozené od Stellantis budou mít stejný vnější styl. Tedy kromě malého výfuku vyčnívajícího ze zádi.

Interiér vozu

Jeep se za interiér Avengeru stydí. Avšak prohlásil, že dostane svůj nejnovější informační a zábavní systém Uconnect. Od nového Wagoneeru prostě nečekejte 12 palců širokou centrální obrazovku a 10,3 palců široký displej řidiče.

Výroba nového Avengeru začne v polském závodě Tychy. Přičemž pro nový vůz mají být připravené mild-hybridní a čistě elektrické pohonné jednotky. Navzdory tomu, že zabírá podobný prostor jako stárnoucí Renegade, Jeep říká, že Avenger se ve své modelové řadě umístí pod Renegade.

Zdroje: autoexpress, Towpoint