Jeep odhaluje skvělé koncepty vozů

Na akci Velikonoční safari 2022 debutoval Gladiator, agresivní Grand Cherokee Trailhawk a další modely. Jeep odhaluje své koncepty.

Jednou z nejlepších vlastností vozů Jeep, konkrétně modelů Wrangler nebo Gladiator, je jejich přirozená přizpůsobitelnost. Aby společnost předvedla obrovskou nabídku příslušenství a zároveň poškádlila potenciální budoucí modely, odhalila na Velikonočním safari 2022 několik skvělých a barevných konceptů, včetně „bobovaného“ Gladiatoru a plug-in-hybridního Grand Cherokee Trailhawk 4xe.

Velikonoční akce Jeep Safari se každoročně koná v Moabu v Utahu. Přitahuje tisíce fanoušků značky a milovníků terénních vozů. V letošním roce představí nové Jeepy postavené na zakázku. Více než několik z nich je vybaveno elektrifikovanými pohonnými jednotkami. Zatímco plně elektrický Wrangler Magneto s manuální převodovkou se objevil na loňském Easter Jeep Safari, ostatní jsou nové a zajímavé samy o sobě.

Jeep Gladiator „Bob“ Concept

Jeep Gladiator "Bob" Concept
Jeep Gladiator „Bob“ Concept

Tento divoce vyhlížející koncept začal svůj život jako Gladiator Rubicon, ale potkalo ho několik nepříliš výrazných úprav. Jeho ložnou plochu zkrátili o 12 palců, což je technika označovaná jako „bobbing“. Tento bobbing zmenšuje zadní převis a dává vozu lepší úhel rozjezdu. Jezdí také na sadě masivních 40palcových pneumatik s oranžovými 20palcovými koly s patkami. Spolu s odstraněním dveří zmizely i B-sloupky, takže interiér je skutečně otevřený. Oranžová střecha je dalším prvkem, který na běžném Gladiatoru nenajdete. Jeep uvádí, že se jedná o perforovanou pevnou střechu s plátnem přes horní část, která propouští přirozené světlo.

Jeep Grand Cherokee Trailhawk 4xe Concept

Grand Cherokee Trailhawk 4xe Concept
Grand Cherokee Trailhawk 4xe Concept

Tento plug-in-hybridní Grand Cherokee Trailhawk 4xe není tak okázalý jako některé jiné koncepty, ale má výrazně asertivní vzhled. Nese vlastní modrou barvu laku Industrial Blue, s níž příjemně kontrastuje černě lakovaná střecha, která je ve skutečnosti vyrobena z materiálu na podestýlku. Overlandový dojem dotváří střešní nosič, skalní lišty, vylepšené světelné prvky a líbivý paket kol a pneumatik. Unikátní 20palcová kola skrývá pod rozšířenými blatníky obuta do 33palcových pneumatik do bláta. Trailhawk má také nastavitelné vzduchové odpružení a funkci odpojení kyvných tyčí, díky nimž je stejně schopný jako cool.

Jeep ’41 Concept

Jeep '41 Concept
Jeep ’41 Concept

Odkaz značky Jeep je navždy spojen s původním vojenským modelem Willys MB. Tento koncept z roku 41 založený na plug-in-hybridním modelu Wrangler Willys 4xe je opravdu skvělou poctou. Od matného olivově zeleného laku přes barevně sladěná ocelová kola až po šablonovitou grafiku je spojení s originálem nepopiratelné. Líbí se nám také jeho poloviční dveře a ocelové nárazníky, jejichž součástí je vpředu namontovaný naviják Warn. Koncept ’41 také vybavili 35palcovými pneumatikami a sadou pro zvedání o 2 palce. Uvnitř pokračuje vojenská estetika s matně zeleným materiálem bedliner pokrývajícím podlahu a sedadly potaženými plátnem.

Birdcage and D-Coder Concepts

Birdcage and D-Coder Concepts
Birdcage

Aby upozornili na některé z nesčetných doplňků, které nabízejí prostřednictvím Jeep Performance Parts (JPP), vozy Wrangler a Gladiator přeměnili na koncepty nazvané Birdcage a D-Coder. Birdcage vidíte na obrázku nad textem v hnědém laku Eagle Brown. Vybavili jej nejrůznějším terénním příslušenstvím. Nechybí mu 37palcové pneumatiky a podle JPP první dvoupalcový zvedací kit s tlumiči Fox, který vyvinuli speciálně pro plug-in-hybridní pohonnou jednotku modelu Wrangler 4xe. D-Coder je zobrazen dole v černé barvě, ale nejpozoruhodnější jsou hojné červeně lakované doplňky JPP. Seznam dílů, které jsou v podstatě pojízdným katalogem, sahá od trubkových dveří přes třídílný modulární přední nárazník až po šnorchl sání vzduchu.

D-Coder Concepts
D-Coder Concepts

Zdroje: Car and Driver, TowPoint