Jeep Grand Wagoneer konečně s novým vzhledem

Nový Jeep Grand Wagoneer konečně dostane možnost dřevěného vzhledu s dodatečnou sadou. Co by to bylo za luxus bez trochy vinylu?

Klasický Jeep Grand Wagoneer byl prvotním luxusním SUV. Vyroben v době, kdy se tato dvě slova vzájemně vylučovala. Okamžitě rozpoznatelný díky svému charakteristickému obložení z umělého dřeva, které se udrželo až do ukončení výroby v roce 1991. Podle Ralpha Gillese, šéfa designu FCA North America, to používali výslovně pro navození dojmu luxusního vozu.

Nyní má Grand Wagoneer 2022 skutečné luxusní prvky, které plní svůj účel. To ovšem neznamená, že se všichni obejdou bez obložení. Jak Gilles předpovídal, trh s náhradními díly nastupuje, aby je dodal.

Nyní má Jeep Grand Wagoneer 2022 skutečné luxusní prvky
Nyní má Jeep Grand Wagoneer 2022 skutečné luxusní prvky

Když se lidé z Wagonmasteru – restaurátorské dílny Grand Wagoneer v Texasu – dozvěděli, že se chystá nová iterace jejich milovaného luxusního SUV, rychle si ho objednali. Bezprostředním záměrem týmu bylo podle generálního ředitele Chipa Millera vytvořit sadu dřevěného obložení podobnou původnímu Woodymu, a přesně to také udělali.

Společnost Wagonmaster již vytvořila sadu dřevěného obložení pro původní Grand Wagoneer, která je oblíbená u majitelů řešících vlastní projekty renovace. Díky tomu bylo snadné využít stávající zásoby dílů a znalostí k vytvoření sady pro nové SUV.

Jeep Grand Wagoneer
Jeep Grand Wagoneer

Na nové SUV bylo použito stejné vinylové dřevo a obložení, které bylo použito pro původní sadu Grand Wagoneer, a bylo vyříznuto a vytvarováno tak, aby lépe odpovídalo jeho moderním tvarům.

Vinyl, který dnes používají pro obě sady, je v podstatě digitálně reprodukovaný dřevodekor. Ten následně vytisknou na vinylu automobilové kvality. Nikoliv na vinylu 3M Di-Noc, který použili na původních modelech Jeep Grand Wagoneer z výroby. Světlejší obložení je reprodukcí originálu. Společnost Wagonmaster tvrdí, že je jedinou firmou, která nabízí sady obložení k nerozeznání od původní výrobní série.

Nepoznáte rozdíl od originálu
Nepoznáte rozdíl od originálu

Restaurace Jeep Grand Wagoneer sklízí úspěch

Retro vzhled se zatím zjevně líbí. Miller sdělil serveru The Drive, že dodal sady několika prodejcům, kteří chtějí obnovit klasický vzhled vozů Woody na svých vlastních SUV, a také nainstaloval tento paket na několik místních vozů Grand Wagoneer. Obchod také vytvořil tenčí pruh inspirovaný Woodym, ale zatím neví, zda se dostane za hranice konceptu.

Pokud si chcete pořídit svůj vlastní, sada Wagonmaster bude brzy k dispozici na jeho webových stránkách. Kompletní balíček, který zahrnuje oba boky a zadní víko, stojí přibližně 40 000 korun. Dostupný je pro Wagoneer současné generace i Jeep Grand Wagoneer.

Nové doplňky brzy k dispozici
Nové doplňky brzy k dispozici

Zdroje: The Drive, Vapol