Jeep Cherokee – pouze jako Trailhawk a Altitude Lux

Jeep zjednodušuje modelovou řadu Cherokee pro rok 2023. Mají být k dispozici pouze dvě výbavy, a to nová Altitude Lux 4x4 a Trailhawk

Jeep radikálně zjednodušuje modelovou řadu Cherokee pro rok 2023. V tomto modelovém roce mají být k dispozici pouze dvě výbavy: nová Altitude Lux 4×4 a Trailhawk. Jejich ceny zatím nejsou k dispozici.

Jeep Cherokee Altitude Lux 4×4

Cherokee Altitude Lux 4×4 se vyznačuje leskle černými díly pro okolí mřížky chladiče, obložením karoserie a odznaky. Model jezdí na 17 palců širokých kolech s leskle černou povrchovou úpravou. Na přání je k dispozici také 18 palců široký rozměr.

Model jezdí na 17 palců širokých kolech s leskle černou povrchovou úpravou
Jeep Cherokee Altitude Lux 4×4

V interiéru je Altitude Lux vybavený černým koženým čalouněním Nappa a čalouněním Piano Black. Vyhřívání volantu a sedadel je součástí standardní výbavy. Má 8,4 palců široký displej infotainmentu s navigací. Bezpečnostní technika zahrnuje adaptivní tempomat, parkovací senzory a asistenta pro paralelní a kolmé parkování.

Jediným volitelným motorem je 2,4l čtyřválec o výkonu 180 koní a 171 Nm. Je spojený s devítistupňovou automatickou převodovkou. Model je dále vybavený systémem kontroly trakce Jeep Selec-Terrain s režimy Auto, Snow, Sport a Sand/Mud.

Jeep Cherokee Trailhawk

Jeep také provedl některá vylepšení modelu Cherokee Trailhawk 2023. Nyní je standardně vybavený automatickými dálkovými světly, automaticky stmívatelným zpětným zrcátkem, bezpečnostním alarmem a univerzálním otevíráním garážových vrat. Uvnitř je 8,4 palců široký infotainment systém s navigací. Mezi vylepšení patří také adaptivní tempomat a parkovací asistent.

Uvnitř je 8,4 palců široký infotainment systém s navigací
Interiér modelu Trailhawk

Trailhawk používá 2,0l přeplňovaný čtyřválec o výkonu 270 koní a 295 Nm. Má rovněž devítistupňovou automatickou převodovku, ale získává jízdní režim Rock.

Výbava a pohled do budoucna

Přepracovaná nabídka znamená, že již nejsou k dispozici výbavové stupně Latitude Lux, X a Limited. Tyto změny přišly jen rok poté, co Jeep upravil modelovou řadu Cherokee pro rok 2022. Tehdy představil model X a ukončil výrobu variant Altitude, Freedom a 80th Anniversary.

Současná generace modelu Cherokee se údajně blíží ke konci své životnosti. Ta nová je údajně větší než stávající model. K dispozici by měla být elektrifikovaná pohonná jednotka. Podle jedné z fám by se z vozu měla zrodit také verze Wagoneer.

Zdroje: motor1, TowPoint