V Paříži Jeep odhalí elektrický model Avenger

Stánek Jeep na prestižní výstavě v Paříži příští týden (Mondial de L’Automobile) bude výhradně EV a bude věnován jejich prvnímu plně elektrickému modelu: Jeep Avenger.

S dojezdem 400 km to bude první plně elektrický model od Jeepu – ale nebude zdaleka poslední. Jeep plánuje do roku 2025 další tři plně elektrické modely. Přičemž záměrem je, aby byl Jeep v Evropě do roku 2030 100% elektrický.

V Paříži se má odhalit plně elektrický model Avenger

Díky plnému využití elektrické platformy má tak Avenger kola vysunutá více do rohů, což mu dává vynikající nájezdové a odjezdové úhly. Kromě toho mu Jeep propůjčil světlou výšku, která je ve své třídě nejlepší. A celkově to zní, že z něj bude velmi schopný víkendový pohon 4WD.

Avenger dobíjení.
Dobíjení Jeepu Avenger

Úplné podrobnosti a specifikace pro Avenger se tak mají zveřejnit příští pondělí na pařížském autosalonu. Ten den se otevřou i rezervace.

Avenger se má vyrábět převážně v Polsku a očekává se, že dodávky do Evropy se tak mají zahájit začátkem roku 2023. Následovat má Japonsko, Jižní Korea a „další trhy“. (Jeep ještě neupřesnil, jaké „jiné trhy“).

Jeep také ukázal téměř produkční verze dvou ze tří dalších plně elektrických modelů, které se plánují prodávat do roku 2025.

Jedná se tak o plně elektrickou verzi Wagoneer (nazývanou Wagoneer S) a plně elektrický nový model s názvem Recon. Pokud jde o to, kde se mají tyto nové modely prodávat: Avenger se pro americký trh považuje za „příliš malý“ a nemá se tam prodávat. Nicméně Wagoneer a Recon se zdají určeny pro americký trh. 

Jeep Recon elektrický
Elektrický Jeep Recon

Nicméně Jeep Australia se zatím nevyjádřila k tomu, kdy/zda plánují přesun EV. Na druhou stranu, vzhledem k tomu, že Jeep v mezinárodním měřítku směřuje k plně elektrické budoucnosti, může se zdát, že Jeep Australia musí dříve nebo později tento krok učinit.

Zdroj: thedriven, Vapol