EarthCruiser Isuzu – nová pozemní platforma

Americká společnost EarthCruiser přichází s novou platformou Isuzu

EarthCruiser Isuzu je nová pozemní platforma s osmiválcovým motorem GM.

EarthCruiser, jeden z největších amerických výrobců pozemních vozidel, přechází u některých svých modelů na novou platformu. Společnost přechází na platformu Isuzu NPR Series Class 4, která nahrazuje předchozí platformu Fuso. Tento krok zahrnuje modely EXP a FX EarthCruiser nové generace a také model CORE.

Společnost kombinuje novou architekturu se svým proprietárním pohonem 4×4 a implementuje upgrady platformy. To proto, aby vytvořila „nejagilnější a nejschopnější vozidlo ve své třídě“.

EarthCruiser říká, že nová platforma Isuzu poskytuje ideální velikost a půdorys pro dobrodružné vozidlo této třídy a také poskytuje solidní výkon a spolehlivost. Výsledkem je podle firmy jediné vozidlo s pohonem všech kol s kabinou v tomto segmentu ve Spojených státech amerických.

Platforma Isuzu

Platforma Isuzu je postavená ve Wisconsinu a využívá 6,6 litrový motor V8 z Ameriky. Jednotka, kterou vyrábí General Motors. Má špičkový výkon 350 koní a točivý moment 576 Nm. Používá se v řadě pickupů GM Heavy Duty.

EarthCruiser říká, že koncept plošiny s kabinou nabízí „nesrovnatelný“ výhled, což pomáhá v situacích v terénu. Modely založené na těchto platformách mají také působivou manévrovatelnost. Co je však pravděpodobně nejdůležitějším faktorem pro obytné auto na přistání, je to, že tato platforma umožňuje nejkratší možné vozidlo s největším možným obytným prostorem.

Nová platforma Isuzu zahrnuje modely EXP, FX EarthCruiser a Core
EarthCruiser

Přenos výkonu z motoru V8 od GM je vlastní systém pohonu všech čtyř kol společnosti EarthCruiser, který se navrhnul s běžně dostupnými součástmi z průmyslu. Společnost vysvětluje, že 6,6 litrový motor se hodí k přizpůsobenému převodu EarthCruiseru a poskytuje vysoký točivý moment při nízkých otáčkách.

Adaptace platformy Isuzu na pohon všech kol však není snadný úkol. Platforma je navržená pouze pro jednu hnací nápravu. Avšak EarthCruiser ji upravil tak, aby vyhovovala jeho systému 4×4, aniž by se dotkla jeho hnacího ústrojí. Společnost svléká základní podvozek a vyměňuje odpružení, hnací ústrojí a také montuje rozdělovací převodovku Atlas na nápravy Fusion s elektronicky uzamykatelnými diferenciály Auburn.

EarthCruiser slibuje, že i nadále pokračuje v podpoře starých modelů založených na Fuso servisem a údržbou.

zdroje: motor1, Vapol