GR Corolla 2024 s novou výbavou střední třídy

Novou výbavu u GR Corolla Premium řadíme mezi výbavy Core a Circuit. Přidává prvky z paketu Performance, například přední a zadní diferenciály s omezenou svorností Torsen.

Rodina vozů GR Corolla se pro modelový rok 2024 rozrůstá o dalšího člena, a to o novou úroveň výbavy. Edice 200 Morizo pro rok 2023 jsou hotové. Model Circuit původně plánovali jako limitovaný model pro první rok výroby hot hatchů. Nicméně Toyota se rozhodla jej pro rok 2024 vrátit. Nyní Toyota oznámila, že nová výbava Premium vyplní cenovou i výbavovou mezeru mezi základním modelem Core a cílenější edicí Circuit.

Volba výbavy Premium přináší vše z výbavy Core a navíc vizuální vylepšení. Zde patří semišem potažená sedadla Brin Naub s vyraženým logem GR a sada červeně lakovaných brzdových třmenů GR. Střední výbava u GR Corolla přidává také výkonnostní vylepšení z paketu Performance, včetně předního a zadního diferenciálu s omezenou svorností Torsen, brzdových kanálů a předních a zadních parkovacích senzorů. Nechybí ani komfortní výbava včetně vylepšeného audiosystému JBL, bezdrátové nabíječky telefonu, vyhřívaných předních sedadel a vyhřívaného volantu.

Po 200 modelech Morizo Edition, které omezili na modelový rok 2023, je Circuit Edition novou špičkou. Stejně jako loni má Circuit rozšířené nozdry na kapotě, kovanou střechou z uhlíkových vláken, boční panely a leskle černý spoiler na zádi. Pro rok 2024 má Circuit ve standardní výbavě kovaná hliníková 18 palcová kola BBS z modelu Morizo. Tím malá GR Corolla ztrácí na hmotnosti. K dispozici je také nová modrá barva s názvem Blue Flame. Zahrnuje odpovídající prošívání interiéru na hlavici řadicí páky a sedadlech.

2024 toyota gr corolla circuit edition rear
GR Corolla

Všechny úrovně výbavy GR Corolla dosahují výkonu 185,4 koní na litr

Všechny tři úrovně výbavy GR Corolly dosahují výkonu 300 koní a točivého momentu 371 N.m z 1,6 litrového řadového tříválce GR s turbodmychadlem. To se rovná výkonu 185,4 koně na litr motoru z modelu Corolla. Tým Gazoo Racing provedl na voze pro nový rok několik mechanických úprav. Mezi vylepšení patří změny na převodce řízení, zadním zavěšení a uzemnění baterie a také aerodynamické aktualizace, jako je přidání hliníkových plechů na přední a zadní nárazník, které ovlivňují proudění vzduchu.

Toyota také plánuje rozšířit nabídku volitelných dílů GR Performance, aby bylo možné provést více úprav ještě v tomto roce. Na vrcholu tohoto seznamu jsou výkonné snižující pružiny a výkonné tlumiče, zatímco zadní sportovní křídlo bude k dispozici také pro výbavy Core a Premium.

Ceny GR Corolla se posunou jen o několik stovek dolarů, přičemž cena modelu Core nyní začíná na 37 195 dolarech (860 000 Kč). Nový model Premium se nachází nad modelem Core za 41 015 USD (950 000 Kč) a Circuit Edition je na vrcholu nabídky s novou základní cenou 45 835 USD (1 milion Kč).

Zdroj: caranddriver, Vapol