Buick Envista s motorem 1,2 l Turbo

Buick Envista se poprvé představil na trhu loni v Číně. O několik měsíců později automobilka potvrdila, že nový crossover přijde do USA

Buick Envista se poprvé představil na trhu loni v Číně. O několik měsíců později automobilka potvrdila, že nový crossover přijde do USA. Nyní je společnost připravená jej odhalit pro další trh. Model Envista předznamenává nový designový jazyk značky, který poprvé předznamenal loňský koncept Wildcat EV.

Crossover Buick Evista

Crossover se vyznačuje štíhlými světelnými jednotkami po celém svém obvodu, přičemž přední část zaujala přídí nakloněnou dopředu. Ta splývá s nízkým, elegantním profilem. Nový znak Buick je umístěný na karoserii nad mřížkou chladiče.

Nový znak Buick je umístěný na karoserii nad mřížkou chladiče
Nový znak Buick nad maskou chladiče

Výbava Sport Touring má být standardně vybavená 18″ celočernými koly, k dispozici mají být i 19″. Avenir se odlišuje 19″ koly Pearl Nickel ve standardní výbavě na zakázku.

Interiér vozu

Stylová přístrojová deska vozu Buick má 19″ obrazovku, přičemž dominantou je 11″ obrazovka infotainmentu, která je v tomto segmentu nejlepší. Buick aktualizoval infotainment systém s vylepšeným uživatelským rozhraním, hlasovým ovládáním a aplikacemi. Výbavy Avenir a ST mají svá loga vyšitá na opěrkách hlavy. Standardem je sportovní volant s plochou spodní částí.

Stylová přístrojová deska vozu Buick má 19" obrazovku, přičemž dominantou je 11" obrazovka infotainmentu, která je v tomto segmentu nejlepší
19″ obrazovka

Druhá řada sedadel je vybavená sedadly dělenými v poměru 40/60 a s jejich zvednutím je k dispozici úložný nákladový prostor 586 l. Po jejich sklopení se objem zavazadlového prostoru zvětší na 1 189 l. Buick nabízí elektricky ovládané zvedací dveře, které usnadňují přístup do nákladového prostoru.

Paket Buick Driver Confidence

Envista se objeví na trhu se standardním paketem Buick Driver Confidence. Tento paket zahrnuje šest prvků aktivní bezpečnosti. Patří mezi ně automatické nouzové brzdění, asistent pro udržování v jízdním pruhu s varováním před vybočením z jízdního pruhu, asistent dálkových světel a další. Mezi další dostupné bezpečnostní prvky patří upozornění na změnu jízdního pruhu s upozorněním na boční mrtvou zónu, adaptivní tempomat a upozornění na křížící se provoz vzadu.

Pod kapotou Envisty

Nový crossover Envista pohání 1,2l přeplňovaný motor. Motor má výkon 136 koní a točivý moment 162 Nm, přičemž kombinovaná spotřeba se má pohybovat kolem 30 mg/km. Chevy jej spojí se šestistupňovou automatickou převodovkou. Podle vedoucího vývojového inženýra modelu Scotta McLanea je nový motor 1,2 Turbo lehčí a používá méně dílů. Avenir je standardně vybavený odpružením Watts Link, které je k dispozici u výbavy ST.

Výroba a cenu modelu

Buick očekává, že výroba Envista započne příští měsíc a nový crossover se začne prodávat někdy v létě. Až se dostane k prodejcům, měla by jeho cena začínat na 23 495 dolarech (503 000 korun). Ceny zahrnují poplatek 1 095 dolarů (23 500 korun) za místo určení. Cena modelu Envista Sport Touring začíná na 25 195 dolarech (540 000 korun), zatímco nejvyšší stupeň Avenir stojí 29 695 dolarů (636 000 korun). Zákazníci si mohou Envistu sestavit a objednat od letošního léta.

Zdroje: motor1, TowPoint