Immersive View od Google Maps – navigace nové úrovně

Immersive views od Google

Pohlcující pohled Immersive View digitálně rekonstruuje Zemi pro navigaci nové úrovně. Google spojil své Street View a satelitní snímky s pomocí počítačového vidění a umělé inteligence.

Mapy Google se od svého spuštění v roce 2005 staly neocenitelným nástrojem pro navigaci po celém světě. Postupem času přidávali inovace, které službu vylepšily, například fotografie Street View přímo v terénu a integrace s místními dopravními systémy. Nyní společnost Google oznámila velmi zajímavé vylepšení v podobě nového režimu Immersive View.

Immersive View – funkce, která má za cíl přidat do Map Google bohaté informace nad rámec jednoduchých navigačních nápověd. Google vzal svůj poklad snímků Street View spolu s leteckými fotografiemi a vytvořil pokročilý digitální model různých měst, který nyní mohou uživatelé virtuálně prozkoumat. Vše sestavili pomocí počítačového vidění a technik umělé inteligence.

Immersive views od Google
Immersive view od Google

Immersive View od Google

Ve městech, kde povolují toto zobrazení, tak nemusíte mžourat na rozmazané snímky Street View, když se snažíte zjistit atmosféru dané oblasti. Místo toho máte k dispozici 3D svět, který můžete prozkoumat z libovolného úhlu. Je mnohem snazší získat představu o uspořádání místa, když můžete libovolně měnit perspektivu a vidět, jak spolu vše prostorově souvisí.

Tento nový režim dokonce umožňuje prozkoumat, jak se místo mění v průběhu dne nebo za různých povětrnostních podmínek. Nejenže můžete najít skvělou kavárnu, kde poobědvat, ale můžete také zjistit, kde stojí nejlepší stůl, u kterého můžete chytit polední slunce. V některých případech funkce Immersive View dokonce simuluje interiéry některých budov, takže můžete nahlédnout dovnitř, než se tam vydáte.

Zůstává otázkou času, kdy toto zobrazení umožní i v končinách naší republiky. A začneme tuto novou technologii plně využívat i v navigaci po D1.

Zdroje: Tde Drive, TowPoint