Hyundai Grandeur vypadá jako Darth Vader

S výjimkou značky Genesis je Grandeur nejluxusnějším dostupným vozem Hyundai. Premiéra sedmé generace modelu se uskutečnila již v říjnu 2022

S výjimkou značky Genesis je Grandeur nejluxusnějším dostupným vozem Hyundai. Premiéra sedmé generace modelu se uskutečnila již v říjnu 2022.

V Jižní Koreji je k dispozici v luxusní výbavě Calligraphy, která kopíruje SUV Santa Fe a Palisade nabízené rovněž s touto luxusní výbavou. Na domácím trhu lze mít sedan (v jiných regionech známý také jako Azera) jako Calligraphy Black Ink se vším tmavým uvnitř i zvenčí.

Hyundai Grandeur

V době odhalení modelu Grandeur Hyundai nezveřejnil příliš mnoho podrobností o technických specifikacích. Naštěstí jsou nyní k dispozici kompletní informace, které ukazují, že nový Grandeur je větší než kdykoli předtím.

Naštěstí jsou nyní k dispozici kompletní informace, které ukazují, že nový Grandeur je větší než kdykoli předtím
Hyundai Grandeur 2023

Na délku měří 5 035 mm, je tedy o něco delší než Genesis G80, ale kratší než G90. Majestátní sedan je široký 1 880 mm a vysoký 1 460 mm, přičemž rozvor náprav činí velkorysých 2 895 mm. Velikost kol se v závislosti na stupni výbavy pohybuje od 18 do 20 palců.

Pohonné jednotky a stupně výbavy

Zákazníci si mohou u Grounderu vybrat ze tří různých pohonných jednotek, počínaje čtyřválcovým motorem o objemu 2,5 litru, který na přední kola přenáší 195 koní a 248 Nm. Větší 3,5l šestiválec dosahuje výkonu 296 koní a 359 Nm přenášeného na volitelný pohon všech kol. Alternativou je model 3.5 LPG s pohonem předních kol, který pohání zkapalněný ropný plyn a disponuje výkonem 237 koní a 314 Nm.

Hyundai prodává model Grandeur 2023 v Jižní Koreji ve výbavových stupních Premium, Exclusive a Calligraphy
Nový model Hyundai Grandeur nabízí tři pohonné jednotky

Hyundai prodává model Grandeur 2023 v Jižní Koreji ve výbavových stupních Premium, Exclusive a Calligraphy. Ceny se pohybovaly od 678 tis. korun až 872 tis. korun. Volitelných možností je samozřejmě spousta. Úprava Black Ink pro Calligraphy stojí dalších 23 tis. korun. Panoramatické střešní okno stojí přibližně stejné peníze.

Za co si ještě můžete připlatit

Za vrcholný motor V6 se připlácí 44 tis. korun. Přidání systému HTRAC, který se pro čtyřválcový model nenabízí, stojí dalších 39 tis. korun.

Mezi další vychytávky patří paket VIP pro zadní sedadla 33 tis. korun, elektronicky řízené odpružení 22 tis. korun a paket High-Tech 26 600 korun. Po zaškrtnutí všech položek na seznamu příplatkové výbavy stojí plně naložený Hyundai Grandeur Calligraphy Black Ink na domácím trhu zhruba stejně jako základní Genesis G80. A to nějakých 997 tis. korun.

Zdroje: motor1, Vapol