Hyundai Elantra se představil s faceliftem Avante

Hyundai zveřejnil první snímky mírně modernizovaného vozu Elantra na svých webových stránkách v Jižní Koreji, kde se prodává jako Avante

Hyundai v tichosti zveřejnil první snímky mírně modernizované Elantry na svých webových stránkách v Jižní Koreji, kde se kompaktní sedan prodává jako Avante. Stylistické revize přicházejí poměrně brzy v životním cyklu vzhledem k tomu, že sedmá generace se představila v březnu 2020 před zahájením prodeje v témže roce. Hyundai si vytvořil zvyk rychle aktualizovat svou modelovou řadu, a přestože Elantra stále působí svěže, je čas na některé revize.

Hyundai Elantra se transformoval na Avante

Většina změn je patrná na přídi, kde Avante 2024 dostala plošší světlomety lemující nově přidanou kovovou lištu táhnoucí se přes celou šířku masky chladiče. Hyundai se rozhodl rozdělit mřížku chladiče na dvě části přidáním prvku v barvě karoserie uprostřed. Díky tomu je mřížka méně nápadná. Falešné vstupy vzduchu v rozích nárazníku propůjčují přední masce sportovnější vzhled.

Většina změn je patrná na přídi, kde Avante 2024 dostala plošší světlomety lemující nově přidanou kovovou lištu táhnoucí se přes celou šířku masky chladiče
Hyundai po faceliftu změnil název z Elantra na Avante

Na zádi, kam se zdánlivě přenesla zadní světla modelu Elantra, se toho moc neděje. Všimli jsme si však, že nárazník má jiný vzhled s pseudodifuzorem a širokým stříbrným prvkem ve tvaru písmene U. Tento prvek se táhne od jednoho rohu k druhému. Vypadá to tak, že je zde více lesklých černých ploch než dříve, zatímco červené horizontální odrazky se zdají být o něco širší.

Facelift a drobné změny

Vzhledem k tomu, že se jedná pouze o facelift Hyundai Elantra, boční profil se téměř nezměnil. I když dvoubarevná kola jsou zřejmě novou variantou stávající sady. Kromě toho má nyní plastový panel na C-sloupku složitější vzor, zatímco chromovaná linie pásu je na konci o něco silnější. Uvnitř se nachází zatím jediná oznámená novinka, a to nový motiv Sage Green s ekologickými materiály.

Jedná se o nenápadné změny aplikované na běžnou výbavu, protože se nezdá, že by šlo o verzi N Line
Uvnitř je zatím jedinou oznámenou novinkou nový motiv Sage Green s ekologickými materiály

Jedná se o nenápadné změny aplikované na běžnou výbavu, protože se nezdá, že by šlo o verzi N Line. Podle webových stránek jihokorejské pobočky Hyundai se technicky vzato jedná o designovou ukázku modelu Avante 2024 (na některých trzích známého jako i30 Sedan). Další fotografie se mají pravděpodobně zveřejnit v následujících dnech, kdy bychom se měli dozvědět i technické specifikace.

Zdroje: motor1, TowPoint