10 nejlepších ZOO Evropy: ideální pro návštěvu s dětmi

Cestování s dětmi do Evropy může být výzvou. Je velmi důležité přidat několik aktivit, které by si děti užily, jako je návštěva jedné z 10 nejlepších zoologických zahrad v Evropě. Některé z nejlepších zoologických zahrad na světě jsou v Evropě. V srdci nejlepších měst v Evropě jsou zelené svatyně a 10 nejlepších zoologických zahrad, které můžete navštívit s dětmi v Evropě.

1. Schonbrunn Zoo Ve Vídni

Zoo Schonbrunn ve Vídni je od roku 1752 také domovem 500 druhů zvířat. Například nejstarší zoologická zahrada v Evropě je domovem slona afrického a pandy velké. Vídeňská zoo o rozloze 42 akrů se nachází v paláci a má několik úžasných atrakcí pro děti a rodiče.

Například dům v deštném pralese v zoo je úžasnou umělou replikou skutečného deštného pralesa s bouřkami. Když se touláte kolem, musíte dávat pozor na asijské vydry malé drápy a upíří kraby. Kromě toho na vás čeká dům ledních medvědů, tygři a gepardi, koala a mnoho dalších domovů nádherných zvířat.

Vstup do zoologické zahrady Schonbrunn ve Vídni je s vídeňskou permanentkou zdarma. Dostanete se tam metrem U4 Hietzing.

Schonbrunn Zoo Ve Vídni Slon

2. Alpská zoo v Innsbrucku

Alpská zoo v Innsbrucku se nachází v dechberoucím Tyrolsku v Rakousku a je domovem více než 150 druhů zvířat. Tuto úžasnou zoo najdete na úpatí pohoří Nordkette v rakouských Alpách. Pokud tedy plánujete rodinný výlet do Alp, určitě si na Alpenzoo Innsbruck udělejte čas.

Vaše děti naprosto ohromí medvědi hnědí, rysi, orli skalní, vydry a mloci ohniví. V alpské zoo uvidíte ale mnohem více zvířat. Zatímco vaše děti obdivují zvířátka, vy se unášíte úžasnými výhledy.

Do této úžasné zoo se dostanete městskou hromadnou dopravou z centra města. Kromě toho existují různé možnosti vstupů do zoo, takže můžete vidět vše.

Medvěd v alpské zoo v Innsbrucku

3. Nejlepší v ČR: Zoologická zahrada Praha

Praha je známá svými úžasnými mosty, malebnými výhledy, architekturou a večírky. Málokdo však o pražské zoo ví, a to je čestné místo mezi nejlepšími evropskými zoologickými zahradami, které lze navštívit s dětmi.

Pražská zoo se 50 hektaech řadí mezi největší zoologické zahrady v Evropě, kde žije více než 4000 zvířat. Můžeme tu tedy najít spoustu pavilonů a zvířat, která můžete pozdravit, například asijský slon Shanti, přátelská gorila Bikira a mnoho dalších jedinečných a krásných zvířat.

Pražská zoologická zahrada je otevřena denně a dostupná autobusem nebo tramvají. Náš tip na skvělou rodinnou zábavu v Praze: Naplánovat si celodenní rodinný výlet do pražské zoo, protože vaše děti by ji chtěly určitě celou prozkoumat.

4. Berlínská zoologická zahrada

Nejstarší zoologická zahrada v Německu. Domovem některých mimořádných zvířat na světě. Plameňák chilský a tučňák africký jsou jen některé ze zvláštních obyvatel, které potkáte při rodinné návštěvě berlínské zoo. Vzácná a exotická zvířata dělají z Berlína jednu z nejlepších zoologických zahrad, které můžete s dětmi v Evropě navštívit.

Berlínská zoologická zahrada se nachází v centru jednoho z nejzajímavějších měst v Evropě a zoologická zahrada není výjimkou. Pokud jste ve městě na prodloužený víkend, pak byste si určitě měli udělat čas na den v zoo, pavilonech a akváriu.

Jednou z nejlepších věcí na této zoo je, že jsou zde speciální ceny vstupenek pro malé i velké rodiny, jednorázový vstup do zoo nebo kombo se vstupem do akvária.

10 nejlepších zoologických zahrad v Evropě: Tigris v berlínské zoologické zahradě

5. Hagenbeck Tierpark

Hamburk je skvělá destinace a zábavné město, které můžete navštívit s dětmi. Hagenbeck Tierpark v Hamburku je jedním z příkladů zábavy s dětmi v Hamburku. Je to jedna z nejúžasnějších zoologických zahrad v Evropě a Německu. Tato fantastická zoo dává domov více než 1800 zvířat, má Severní ledový oceán. Severní ledový oceán je místem, kde se vydáte na rodinné dobrodružství a navštívíte lední medvědy, tučňáky a mořské medvědy.

Pokud jste v Hamburku na několik dní, měli byste získat Hamburg Card. Užijete si tak skvělé slevy na turistické atrakce a slevy do zoo a tropického akvária v zoo.

Hagenbeck Tierpark Penguin v Hamburku

6. Antverpy Zoo v Belgii

Jednou z 10 nejlepších zoologických zahrad v Evropě je Zoo Antverpy. Jako každá z úžasných zoologických zahrad na našem seznamu, i v Antverpské zoo můžete obdivovat ta nejkrásnější zvířata na světě. Jednou z věcí, které zoo Antverpy odlišují od ostatních zoologických zahrad, je speciální program pro ohrožená zvířata, jako jsou bonobové a okapi.

Nejlepší zoologická zahrada v Belgii se v průběhu let nesmírně rozšířila. Zoologická zahrada se rozrostla natolik, že není v centru města, v těsné blízkosti hlavního nádraží. Skywalk v zoologické zahradě navíc odhalí nejúchvatnější panoramatický výhled na zahrady a jedno z nejnavštěvovanějších měst v Evropě.

Velcí Ptáci Antverpy Zoo V Belgii

7. La Palmyre Zoo v Les Mathes, Francie

Krásná zoologická zahrada Les Mathes v La Palmyre se nachází v zelených lesích a dunách. Jsou zde značené stezky, které vás a děti zavedou na výlet kolem světa zvířat a zázraků přírody v jedné z nejlepších zoologických zahrad v Evropě.

Potkáte zde divoké lachtany a divoké kočky, karibské plameňáky a obří želvy. Tato nádherná zoologická zahrada se nachází v regionu Nová Akvitánie ve Francii, na pobřeží Atlantiku, velké dobrodružství z Paříže vlakem.

žirafa pitná voda v La Palmyre Zoo v Les Mathes, Francie

8. Artis Zoo v Amsterdamu

Pouhých 15 minut od centra města najdete první zoologickou zahradu v Amsterdamu a jednu z nejlepších zoologických zahrad v Evropě. Artis Royal Zoo je domovem zeber, motýlů, tropických ryb a těch nejmenších organismů, které uchvátí vaše děti, v ARTIS-Micropia.

Návštěva amsterdamské zoo je jednou z nejlepších rodinných aktivit v Amsterdamu. Se spoustou pavilonů, akváriem a starými duby je Artis Zoo v Amsterdamu jedním z malebných a zvláštních míst k návštěvě v Nizozemsku.

Raději si kupte vstupenku Artis Zoo a Micropia, abyste si užili vše, co amsterdamská královská zoo nabízí.

Lion Watchng Artis Zoo V Amsterdamu

9. Chester Zoo

Největší zoologická zahrada v Anglii se nachází v Cheshire a je domovem více než 35 000 zvířat. Zoo v Chesteru se řadí mezi nejlepší zoologické zahrady v Evropě, kterou můžete s dětmi navštívit, protože existuje tolik zvířat a zahrad, které můžete prozkoumat. Jsou zde zvířata z celého světa, jako lemuři, zoborožec velký, zoborožec a mnoho dalších jedinečných zvířat.

Také, pokud máte čas prodloužit si rodinný výlet, nezapomeňte navštívit krásné zahrady. Sbírky květin v Chester zoo mají světoznámé jméno a orchideje jsou naprosto výjimečné. Návštěva zoologické zahrady v Chesteru je ideální rodinnou outdoorovou aktivitou.

Chester Zoo

10. Nejlepší zoologické zahrada v Evropě: Basilejská zoologická zahrada ve Švýcarsku

Nejlepší zoologická zahrada ve Švýcarsku se nachází v srdci Basileje. Basilejská zoo je domovem zvířat z celého světa a v různých výbězích objevíte každé zvíře v jeho přirozeném prostředí.

Další úžasná věc, která řadí basilejskou zoo mezi našich 10 nejlepších zoologických zahrad v Evropě, je dětská zoo. Vaše děti zde dostanou neocenitelnou příležitost setkat se s domácími zvířaty z celého světa. Můžete hladit i krmit.

Návštěva zoo je úžasná outdoorová aktivita pro celou rodinu. Zelené zahrady a lesy, mimořádná zvířata a rostliny děti fascinují a baví. 10 nejlepších zoologických zahrad v Evropě, které můžete s dětmi navštívit, jsou skrytými klenoty Evropy a stojí za to minimálně celodenní výlet.

Basilejská zoologická zahrada ve Švýcarsku

Zdroj: Saveatrain, Towpoint