Geely Galaxy je nová modelová řada

Čínská společnost Geely uvádí na trh novou řadu prémiových elektrifikovaných vozidel, která nese název Galaxy

Čínská společnost Geely uvádí na trh novou řadu prémiových elektrifikovaných vozidel, která nese název Galaxy. Během příštích dvou let chce mít značka v této řadě sedm modelů a tři z nich by měly mít premiéru v roce 2023. Bohužel, plně elektrický koncept Light je pravděpodobně nejzajímavějším strojem z celé skupiny. Avšak právě o něm toho Geely v tuto chvíli prozrazuje nejméně.

Chystané modely řady Galaxy

Plug-in hybridní modely jsou prvními produkty řady Galaxy, které přicházejí na trh. Model L7 je SUV, které se na čínském trhu objeví ve druhém čtvrtletí roku 2023. Ve třetím čtvrtletí se tam k němu připojí sedan L8.

Modely PHEV by využívaly pohonnou jednotku NordThor 8848 společnosti Geely
Geely Galaxy by mělo zrychlit až na 200 km/h

Galaxy E8 přijde ve čtvrtém čtvrtletí jako první plně elektrický model této řady. Společnost Geely zatím neoznamuje žádné specifikace baterií ani pohonného ústrojí.

Koncept Geely Light

Kromě obrázků nám oznámení společnosti Geely neříká nic o konceptu Light. Video z roku 2022 o něm nabízí některé potenciální podrobnosti. Vůz je údajně postavený na architektuře Sustainable Experience Architecture automobilky, což by sedan činilo příbuzným s produkty dalších značek vlastněných Geely, jako jsou Volvo, Polestar, Lotus a Zeekr.

Pohonné ústrojí, technologie a dojezd

Modely PHEV by využívaly pohonnou jednotku NordThor 8848 společnosti Geely. Společnost o něm neuvádí mnoho podrobností. Toto uspořádání by umožnilo dosáhnout zrychlení z 0-100 km/h za 7,5 sekundy a maximální rychlosti 200 km/h. Celkový dojezd s plnou baterií a palivovou nádrží by činil až 1 370 km.

Geely uvádí, že všechny vozy Galaxy by mohly začít využívat nejnovější technologie značky
Vozy Geely Galaxy by mohly začít využívat bezpečnostní systém Aegis

Geely uvádí, že všechny vozy Galaxy by mohly začít využívat nejnovější technologie značky. Patří mezi ně její bezpečnostní systém s označením Aegis. Ten chrání akumulátor při přímých nárazech a předchází tepelným únikům. Provozovaly by systém Galaxy N-Operating System, který může být připravený k jízdě za 0,5 sekundy.

Čínská společnost Geely se v tuto chvíli nezmiňuje o nabídce modelů Galaxy mimo Čínu. V jiných regionech již nabízí produkty jiných značek.

Zdroje: motor1, Vapol