Honda Prologue 2024 vypadá na náčrtu trochu robustně

Na této ilustraci ve stylu anime si můžete prohlédnout, jak může vypadat elektrický Honda Prologue.

  • Skica nám poskytuje první pohled na design připravovaného elektrického SUV Honda Prologue 2024.
  • Honda uvádí, že čistý design modelu zahrnuje dlouhý rozvor, krátké převisy a „schopné pneumatiky“.
  • Model Prologue vyvinuli ve spolupráci se společností GM, která pro Hondu zajišťuje pohonné jednotky a akumulátory.

Soudě podle náčrtu, který dnes Honda zveřejnila, nebude mít chystané elektrické SUV této společnosti nijak divoký design. Místo toho se zdá, že Honda Prologue 2024 bude mít hladké povrchy s jemnými tóny robustnosti.

Náčrt představuje první pohled na to, jak by mohl Prolog vypadat, i když některé části jsou pro dramatický efekt zjevně přehnané. Barevná ilustrace působí silně anime dojmem. Přesto naše oči upoutá tenký prvek, který se táhne přes horní polovinu přední části a obklopuje štíhlé světelné prvky. Mohutná mřížka na předním nárazníku spolu s mlhovými světly, spodním obložením a nápadnými střešními ližinami by nevypadala nepatřičně na Subaru nebo vlastně na žádném moderním crossoveru s dobrodružnými ambicemi.

Honda Prologue
Honda Prologue

Co má nová Honda Prologue

Honda uvádí, že design modelu zahrnuje dlouhý rozvor mezi krátkými převisy. Společnost rovněž uvádí, že elektromobil SUV vybaví „schopnými pneumatikami“. Sada celoročních pneumatik Firestone Destination LE 2 – podobně jako na námi testovaném modelu Honda Passport TrailSport – sice vypadá agresivně, ale rozhodně nemá tak nízký valivý odpor jako gumy na většině elektromobilů. Možná právě proto, aby to kompenzovala, se Honda podle svých slov při navrhování designu modelu Prologue zaměřila na aerodynamiku. Přičemž jejím zřejmým cílem bylo maximalizovat účinnost, ale také snížit hladinu hluku v interiéru, která může být znatelnější, když spalovací motor nevydává žádný zvuk.

Pro všechny, kteří zapomněli nebo o tom ještě nevěděli, Prologue 2024 je součástí společného podniku Hondy a General Motors. GM sdílí svou bateriovou platformu Ultium, která je základem připravovaných modelů včetně Cadillac Lyriq a GMC Hummer EV. Honda pak bude navrhovat karoserie a interiéry vozidel, jako je Prologue. Acura bude mít také vlastní luxusnější verzi, která zatím nebyla veřejně pojmenována.

General Motors dá Hondě Prologoue baterii
General Motors dá Hondě Prologue baterii

Po uvedení modelu Prologue a jeho protějšku Acura na trh představí Honda nové modely založené na vlastní elektrické platformě, která se nazývá e:Architecture. Jejich výroba začne v roce 2026. V roce 2027 se Honda a GM opět spojí, aby společně vyráběly a prodávaly „novou řadu“ cenově dostupných kompaktních crossoverů s elektrickým pohonem. To vše vyvrcholí cílem společnosti Honda prodat do roku 2030 v Severní Americe 500 000 elektromobilů. Také splnit svůj závazek prodávat do roku 2040 pouze elektromobily a vozidla s palivovými články.

Zdroje: Car and Driver, Vapol