Lamborghini Huracán Tecnica 2023

Lamborghini Huracán Tecnica 2023

Zvuk, který Lamborghini Huracán Tecnica 2023 s motorem o objemu 5,2 litru vydává, je bohatý, rezonující a rozechvěje Vás.

Po krátké době strávené v jeho společnosti a po několika výletech až na 8500 otáček za minutu, kdy někdy překročíte červenou zónu a vyrazíte za ni; jindy se však zdržíte až do závěrečného úseku, abyste si užili ten krásný zvuk. Tak začnete přemýšlet, kolikrát jste tento model použili až za jeho hranicemi, aniž by se stalo něco nežádoucího.

Ne každý Huracán nebo předchozí Gallardo byly dynamickým potěšením. Za starých časů byla auta plochá a i současný Huracán Evo AWD působí při změnách směru jízdy synteticky. Přesto měl každý z nich onen nepopiratelný dávkovač šarmu umístěný v motoru, o který se mohl opřít.

Zajímavostí Lamborghini Huracán Tecnica je, že ze všech „baby Lamba“ s motorem V10, která jsou uvedena na trhu od debutu Gallarda v roce 2003, patří mezi nejméně závislé na svém fenomenálním motoru. A proto se také nejméně bojí soupeřů z Maranella a Weissachu.

Na co se můžeme těšit u nového modelu Lamborghini Huracán Tecnica 2023?

Speciální model Lamborghini Huracán Tecnica 2023 stojí 5,5 miliónů korun a očekáváme ho k dispozici před uvedením náhrady Huracánu s hybridním osmiválcem. Tento model představuje mezistupeň mezi jemným, plynulým a pro běžné použití na silnici vhodným Huracánem Evo RWD a závodním Huracánem STO. Přesnost STO a poddajnost Evo RWD by měly být vítěznou kombinací. Když loni zkoušeli řídit Tecnicu na okruhu Ricardo Tormo ve Valencii a na okolních skleněně hladkých silnicích, tak to vítězná kombinace byla.

Ve Velké Británii je prostředí náročnější. Lamborghini Huracán Tecnica 2023 však stále dokáže zajet několik výrazných vrcholů. Model Huracán Tecnica váží 1379 kg, tedy o 10 kg méně než model Evo RWD. Nicméně díky řízení zadní nápravy a lepší kontrole karoserie může ostřeji měnit směr jízdy. Nicméně se nevyrovná nespoutanému STO, který váží 1339 kg.

Interiér Lamborghini Huracán Tecnica 2023

Komunikativní, jemné řízení se na cestě do zatáček elegantně zatěžuje, a jakmile získáte jistotu, můžete zadní nápravu někdy i lehce odlehčit, pokud máte ESC vypnutý nebo v jeho klidnějším nastavení Sport.
Nemluvíme zde o úrovni Ferrari 296 GTB, ale Lamborghini Huracán Tecnica 2023 je na technických silnicích mimořádně vyladěné a precizní. Může se stát, že zapomenete na řvoucí motor V10 s výkonem 640 koní, který máte přímo za zády.

Co se na modelu nepovedlo?

Co se týče detailů, jediným větším zklamáním je karbon-keramická brzda. Je nadměrně asistovaná, zakusuje se příliš tvrdě a vysoko a zásahy ABS působí neochotně.

Nevíme, proč Lamborghini odmítá dát Huracánu Tecnica režim Ego. Díky tomuto vylepšení může model kombinovat nastavení podvozku a pohonné jednotky. Ať už je důvod jakýkoli, Tecnica absencí takového režimu trpí více než ostatní modely řady Huracán.

Pouze v nejměkčím režimu Strada jsou jeho poměry odpružení ve Velké Británii přijatelné, nicméně Strada také odstraňuje pazvuky z pohonné jednotky. V režimu Sport se vracejí ke slavnému účinku, ale pak je tlumení tak nelítostné, že abyste podvozek dostatečně zatížili a posypali povrch vozovky pískem, ucházíte se o nehorázné rychlosti.

Tecnica je tedy skvělá, ale také frustrující. Při neúprosné jízdě se setkáváme se značnými kroky, které její výrobce v posledních letech udělal. Nebojíme se tvrdit, že Lamborghini Huracán Tecnica patří mezi skutečné soupeře vozů McLaren, Ferrari a Porsche.

Zdroj: autocar, Vapol