Červená Honda Prelude: Uvidíme jej prvně v Goodwoodu a později na silnicích v Evropě

Honda Prelude se vrátí v červené barvě. Premiéra se koná za pár dní na Goodwood Festival of Speed. Vůz dostane hybridní pohon.

Honda Prelude se vrací. Překvapivé oznámení sdělila automobilka již v říjnu 2023 na tokijském veletrhu mobility, kde mezi vystavenými vozy objevil atraktivní koncept. Stylové kupé, které se původně považovalo za čistě elektrický automobil, je ve skutečnosti hybrid. Zatímco dostupnost následného sériového modelu v USA je zatím nejistá, Evropa červený vůz Honda Prelude dostane.

Červená barva dodává sportovnější dojem

Kromě sdílení dobrých zpráv o dostupnosti v Evropě Honda ukazuje červenou verzi koncepčního vozu Prelude. Oproti původnímu bílému laku působí sportovnějším dojmem, který podtrhují červené brzdové třmeny, díky nimž je více vidět značka Brembo.

Jemný karbonový kit karoserie s decentním zadním spoilerem příjemně doplňuje svěží lak. Černá 20palcová kola jsme již viděli na loňském konceptu.

Honda před premiérou o spoustě věcech mlčí

Soudě podle zatmavených oken nám Honda stále nechce ukázat interiér červeného Preludu. Ale i když je Prelude oficiálně označený jako koncept, design se pro sériovou výrobu pravděpodobně příliš nezmění. Dokonce má i běžná boční zrcátka, což je obvykle znakem vozu určeného k výrobě.

Soudě podle zatmavených oken nám Honda stále nechce ukázat interiér červeného Preludu
Červená barva dodává modelu Prelude sportovnější vzhled

Je nepříjemné, že Honda nadále mlčí o technických specifikacích nového modelu Prelude. Nejnovější tisková zpráva je téměř zbytečná, protože přináší pouze příslib „radosti z jízdy prostřednictvím dokonalé rovnováhy mezi jízdní dynamikou a hospodárností“. Pomineme-li marketing, víme s jistotou, že Prelude nebude sportovním vozem. Šéfkonstruktér Tomoyuki Yamagami prohlásil, že to nebude „nejsportovnější a nejsvižnější vůz, který se podívá na okruhy“.

Specifikace vozu šesté generace

Šestá generace modelu je konstruována pro trhy s levostranným i pravostranným řízením. Honda slíbila, že nabídne čtyři místa, ale soudě podle šikmé linie střechy reálně očekáváme kabinu 2+2.

Uvidíme, zda nová Honda Prelude bude dvoudveřovou verzí kupé hybridního Civicu. Ten nabízí kombinovaný výkon 200 koní a 232 N.m ze zážehového čtyřválce o objemu 2,0 litru a dvojice elektromotorů. V ideálním případě by konstruktéři tato čísla vzhledem ke sportovním ambicím modelu Prelude navýšili.

Než se podle Yamagamiho objeví sériový model „někdy v polovině roku 2025“, představí se červený koncept Hondy Prelude tento týden na Festivalu rychlosti v Goodwoodu (11.-14. července).