Lexus GX umožňuje péct pizzu na zadním sedadle

Lexus pro rok 2024 provedl zásadní aktualizaci modelu GX a nyní přináší zcela nový koncept, který vznikl ve spolupráci s firmou Monogram

Lexus pro rok 2024 provedl zásadní aktualizaci modelu GX, představující robustní SUV s luxusními prvky za cenu kolem 65 000 dolarů. Nový koncept, vyvinutý ve spolupráci se značkou luxusních spotřebičů Monogram, ukazuje, jak lze prakticky cokoliv integrovat do vozu. Třeba i elektrickou troubu.

Vylepšení a specifikace nového konceptu GX

Design nového Lexus GX 2024 se vyznačuje robustním a agresivním vzhledem, který zdůrazňuje jeho off-roadové schopnosti. Jeho výrazné linie a široká karoserie přidávají na stabilitě a síle. Nový model nabízí až 11 barevných variant exteriéru včetně unikátních dvoubarevných kombinací pro verze Overtrail a Overtrail+​​.

Nový model nabízí až 11 barevných variant exteriéru včetně unikátních dvoubarevných kombinací pro verze Overtrail a Overtrail+​​
Robustní SUV nabízí až 11 barevných variant exteriéru

Pod kapotou

Lexus GX 2024, stejně jako GX 550, je vybavený výkonným 3,4 litrovým V6 twin-turbo motorem, který dosahuje výkonu 349 koňských sil., čímž překonává výkon předchozí generace V8. Tento motor spojuje 10stupňová automatická převodovka, která zajišťuje hladkou a efektivní jízdu, jak na silnici, tak v terénu​​.

GX má zvýšenou tažnou kapacitu až 4 125 kg, což z něj činí ideální volbu pro náročné outdoorové aktivity​​.

Interiér a komfort

Interiér nového GX kombinuje luxus a moderní technologie s praktickými prvky pro off-road dobrodružství. Nabízí sedmimístné uspořádání s možností volby mezi kapitánskými křesly a lavicí ve druhé řadě. Vylepšená ergonomie a kvalitní materiály, včetně dvoubarevné velbloudí kůže s mosaznými a titanovými akcenty, zajišťují pohodlí na dlouhých cestách​​​​.

Vylepšená ergonomie a kvalitní materiály, včetně dvoubarevné velbloudí kůže s mosaznými a titanovými akcenty, zajišťují pohodlí na dlouhých cestách
Sedadla jsou potažená velbloudí kůží

Unikátní koncept ve spolupráci s firmou Monogram

V rámci spolupráce s Monogram vznikl tento speciální koncept, který zahrnuje:

  • 30palcovou elektrickou troubu Monogram: Integrovaná do zadní části vozu pro pečení pizzy a dalších pokrmů.
  • Vyhřívaný lis na led: Umístěný mezi zadními sedadly, vyrábí sférické kostky ledu.
  • Vnější úložný prostor: S výřezy pro láhve vína a bourbonu, otvírák na láhve a sklenice.
  • Chladicí přihrádky na nápoje: Ve středové konzole a zadní části vozu.
  • Stanice pro přípravu pokrmů a bar na víno a lihoviny: Plně vybavené pro outdoorové gastronomické zážitky​​.

Technologie pro luxusní off-road

Lexus GX 2024 je vybavený technologií Electronic Kinetic Dynamic Suspension System (E-KDSS), která umožňuje optimální kontrolu a stabilitu jak na silnici, tak v terénu. Tento systém automaticky odpojuje stabilizační tyče při detekci off-roadových překážek, což zvyšuje schopnost vozidla zvládat náročný terén​​.

V rámci spolupráce s Monogram vznikl tento speciální koncept
O speciální výbavu se postaral výrobce luxusních spotřebičů Monogram

Nový Lexus GX 2024 tak spojuje luxusní prvky s výjimečnou off-roadovou výkonností, čímž vytváří ideální SUV pro dobrodruhy hledající pohodlí a všestrannost. Tento koncept bude mít premiéru na festivalu Food and Wine Classic v Aspenu, kde si ho návštěvníci budou moci prohlédnout naživo​​.