Nissan Kicks 2025 konečně dostane pohon všech kol

Kryty zmizely a před námi se objevuje velmi symetrický design, který je o něco větší a má velkou sílu. Přivítejte nový Nissan Kicks 2025

Když jsme v červenci 2023 poprvé spatřili maskované prototypy nové generace Nissanu Kicks, věděli jsme, že se malý crossover značky Nissan dočká významných změn. Kryty zmizely a před námi se objevuje velmi symetrický design, který je o něco větší a má velkou sílu. Přivítejte nový Nissan Kicks 2025.

Nový Nissan Kicks

Hned na první pohled je patrné, že charakteristická mřížka chladiče Nissan V-Motion je pryč. Ve skutečnosti není v tiskové zprávě o modelu Kicks nikde ani zmínka o V-Motion. Při bližším pohledu na nový vzhled však uvidíte pozůstatky starého designu.

Otvory na lamelové mřížce chladiče se svažují dovnitř a vrcholí hřebenem na vrcholu masky. V horní části se úzké světlomety na vnitřních hranách rovněž sklánějí dolů. Je to velmi čistý, hranatý vzhled, který se směrem dozadu rozšiřuje o vysokou, rovnou linii břicha.

Nissan uvádí, že Kicks 2025 je větší, i když přesné specifikace zatím nejsou k dispozici
Nový Nissan Kicks 2025 je údajně prostornější

Vzadu je situace o něco zajímavější. Nissan zachovává motiv plovoucí střechy s dostupným dvoubarevným vzhledem a zůstává zde i „zalomení“ sloupku Kicks. Ten ustupuje méně kostrbatým zadním vratům s výraznými svislými koncovými světly umístěnými vysoko v rozích. Celkově jde o velmi odlišný vzhled ve srovnání s odcházejícím modelem Kicks. Nová verze má větší a vzpřímenější vzhled.

Podle Nissanu je nejnovější model větší

Nejde však jen o vzhled. Nissan uvádí, že Kicks 2025 je větší, i když přesné specifikace zatím nejsou k dispozici. Nissan se nechal slyšet, že pro cestující vpředu i vzadu je o něco více než o 2,5 centimetrů více místa v ramenou a ti vzadu mají o 2,5 centimetrů více místa pro kolena.

Se zvednutými zadními sedadly získáte o 849 litrů více nákladového prostoru, resp. o 1 699 litrů více po jejich sklopení. Nissan uvádí, že tento prostor je nejlepší ve své třídě. Prostor pro otevření zadních sedadel o velikosti 102,3 cm se rovněž uvádí jako nejlepší ve své třídě.

Digitální technologie

Na prostoru v malém SUV jistě záleží, ale předpokládáme, že cestující více zajímá digitální vylepšení modelu Kicks. Nový interiér se radikálně změnil díky dvojici displejů infotainment systému. Středová obrazovka měří až 12,3 palce, přičemž standardně se instaluje sedmipalcová obrazovka.

Nejnovější Nissan Nicks nabízí řadu technologií

Ovládá řadu technologií, mezi něž patří volitelné 360stupňové prostorové kamery a dostupný zvukový systém Bose s 10 reproduktory. Součástí systému jsou bezdrátové systémy Apple CarPlay a Android Auto.

Pohon na všechny čtyři kola a další funkce

Pod tím vším najdete nový 2,0litrový čtyřválcový motor o výkonu 141 koní a točivém momentu 140 N.m, který řídí převodovka CVT. Poprvé můžete tento výkon poslat na všechna čtyři kola díky systému Nissan Intelligent All-Wheel Drive. Takto vybavený Nissan přidává režim pro jízdu na sněhu, který vznikl speciálně pro výkon všech kol na kluzkém povrchu.

Dalšími pomocníky řidičů jsou funkce jako automatické nouzové brzdění, upozornění na křížící se provoz vzadu, automatické brzdění vzadu a varování před opuštěním jízdního pruhu, které jsou součástí standardně dodávaného systému Nissan Safety Shield 360. Pokud přejdete na výbavu SR, získáte systém ProPilot, který přidává asistenci při řízení. Nissan rád zmiňuje, že i to je u modelu Kicks poprvé.

A cena?

Nissan zatím nechce hovořit o cenách, ale slibuje, že informace přijdou před zahájením prodeje koncem letošního léta. Pro srovnání, cena modelu Kicks 2024 začíná na 22 440 dolarech (526 000 Kč) včetně poplatku za dopravu do místa určení. Vzhledem k výrazným designovým změnám a zvýšení výkonu lze předpokládat, že cena modelu Kicks 2025 začne někde na hranici 20 000 dolarů (469 000 Kč).

Zdroje: motor1, TowPoint