Největší fotovoltaický projekt v Nebrasce

Ve městě Norfolk v americkém státě Nebraska vyrostl doposud největší fotovoltaický projekt tohoto státu

Skončila výstavba solárního + akumulačního systému o výkonu 8,5 MW v Norfolku v Nebrasce v USA. To z něj dělá v současnosti největší fotovoltaický projekt ve státě Nebraska. Navíc se jedná o první rozsáhlý bateriový úložný systém spárovaný se solární energií v síti Nebraska Public Power District.

Projekt solar + storage byl vyvinutý a provozovaný společností Sol Systems ve spolupráci s EPC firmou GenPro Energy Solutions a realitní developerskou firmou Mesner Development. Pole je součástí komunitního solárního programu NPPD SunWise. Program umožňuje místním obyvatelům Norfolku nakupovat čistou energii vyrobenou z pole za pevnou cenu. To proto, aby se vyrovnala běžná maloobchodní elektřina.

„Komunitní solární zařízení v Norfolku se uvádí do provozu. A je skvělé oficiálně oslavit dokončení největšího solárního zařízení ve státě,“ řekla Brittney Koenig, manažerka účtu NPPD. „Zákazníci Norfolku, kteří se přihlásili ke komunitním solárním akciím, začali od června vidět na účtu kredit.“

Společnosti Sol Systems a NPPD uzavřely 30letou smlouvu o nákupu energie na energii pole, která obyvatelům NPPD a Norfolku poskytuje fixní náklady na energii po desetiletí.

„Jsme nadšeni, že můžeme tento projekt oficiálně spustit. Zúčastnění členové komunity začnou brzy poprvé touto formou a způsobem využívat dostupnou, místně generovanou čistou energii. Jsme hrdí na to, že jsme spolupracovali s NPPD a soukromým sektorem, abychom poskytli příležitost. Přispívá to ke kvalitě našeho života,“ řekl starosta Josh Moenning.

Největší fotovoltaický projekt Nebrasky

Velkokapacitní bateriový úložný systém uloží až 2 MWh elektřiny, kterou vyrobí solární farmou. To umožní NPPD ukládat solární energii pro flexibilní doby vybíjení, jako jsou letní večery nebo zimní ráno v době špičky sítě.

Během výstavby se místo projektu osázelo stanovišti opylovačů na podporu místních populací včel a motýlů. Prérijní květiny a trávy vybudují prosperující přirozené prostředí, stabilizují a podpoří zdraví půdy a zároveň poskytnou stanoviště ohroženým druhům.

„Společnost Sol Systems je hrdá na to, že může být součástí tohoto solárního a úložného projektu s NPPD a městem Norfolk. Protože plně vystihuje to, co je jádrem poslání společnosti Sol,“ řekla Anna Toenjes, vrchní ředitelka obchodního rozvoje společnosti Sol Systems. „Projekt má sloužit této komunitě čistou, obnovitelnou energií po celá desetiletí. A zároveň vytvoří silný dopad na komunitu prostřednictvím naší stipendijní práce s NECC.

Financování projektu

Kromě toho jsem osobně hrdý na to, že jsem mohl být součástí čistě ženského týmu ve společnosti Sol, který vedl vyjednávání o smlouvě, vývoj a financování tohoto solárního + akumulačního projektu. Kromě energetických a vzdělávacích výhod pole se Sol Systems spojila s Northeast Community College (NECC). Vytvořila tři stipendia pro studenty se zájmem o školní program Electrical Construction and Control.

Stipendia, která pokrývají dva roky výuky pro studenty, udělili letos na jaře. V dalším partnerství s NECC se vytvořily stáže s GenPro pro studenty, kteří se již zapsali do programu Electrical Construction and Control Program. Což jim poskytlo praktické zkušenosti s konstruováním pole.

„Jako EPC, která postavila nejvíce městských solárních panelů ve státě Nebraska, je opravdu důležité, abychom to mohli vrátit komunitám, kterým sloužíme,“ řekla Molly Brown, EVP Corporate Strategy společnosti GenPro. „Vzdělávání znamená jádro toho, kdo jsme, a partnerství s NECC nám umožnilo vyškolit další generaci solárních elektrikářů. Protože toto odvětví stále roste, potřebujeme více kvalifikované pracovní síly.“

Zdroje: solarpowerworldonline, Top Vozíky