Toyota Yaris Cross GR Sport

Japonská značka Toyota zveřejnila svůj nový model. Prodej nové varianty Toyota Yaris Cross GR Sport má být zahájený již v září tohoto roku

Japonská značka Toyota zveřejnila svůj nový model. Prodej nové varianty Toyota Yaris Cross GR Sport má být zahájený již v průběhu v září tohoto roku.

Toyota Yaris Cross

Sportovní subdivize GR od japonské automobilky Toyoty zaznamenala v posledních letech velký vliv s modely GR Supra, GR Yaris a GR86. Nyní je však na řadě model s označením Yaris Cross. Nedostává plnohodnotný GR, ale spíše špičkovou úroveň výbavy GR Sport.

Běžný pětidveřový Yaris supermini již má verzi GR Sport. Tato verze sedí na vrcholu své sestavy a můžeme vidět, že podobné úpravy tvůrci provedli i na crossoveru Yaris. Na vnější straně Yaris Cross GR Sport dostává nová 18 palců široká litá kola. Dále získal novou přední masku chladiče a zadní difuzor, odznak GR a možnost exkluzivního laku s názvem „Scorched Orange“.

Stejně jako u modelu Yarisu GR Sport, Toyota říká, že odpružení Yaris Cross získalo takové vyladění, aby poskytovalo lepší řízení. Navíc menší naklánění a silnější přilnavost. Pod kapotou je stejný 1,5l hybridní tříválec s benzinovým hybridním nastavením jako obvykle. Tento motor poskytuje výkon 114 koní a točivý moment 120 Nm. Výkon je přenášený na přední kola přes automatickou převodovku CVT.

Interiér a cena

Uvnitř vozu Yaris Cross můžeme vidět sportovní sedadla vpředu. Tato sedadla jsou nyní čalouněná černým semišem s červeným prošíváním. Tuto barvu přidali také na volant a řadicí páku, zatímco loga GR jsou posetá také kolem kabiny.

Yaris Cross GR Sport má devět palců širokou obrazovku infotainmentu s kompatibilitou Apple CarPlay a Android Automotive
Interiér

Úrovně výbavy jsou na Excel. Yaris Cross GR Sport má devět palců širokou obrazovku infotainmentu s kompatibilitou Apple CarPlay a Android Automotive. Dále dvouzónovou klimatizaci, zadní výklopné dveře aktivované nakopnutím, vyhřívaná přední sedadla a ztmavená zadní okna.

Toyota ještě nezveřejnila cenu Yaris Cross GR Sport. Ale pokud je supermini něco, bude se počáteční cena pohybovat okolo 800 tis. korun – stejně jako model Excel. Toyota uvedla, že knihy objednávek na sportovní crossover se otevřou během příštího měsíce.

Zdroje: autoexpress, Top Vozíky