Hoymiles odhaluje mikroinventory pro FV moduly

Čínský výrobce Hoymiles vyvinul novou řadu mikroinvertorů. A to s účinností až 96,7 % a také výkony až 2 000 VA. Výrobce také uvedl, že je lze propojit až se čtyřmi vysoce výkonnými solárními moduly.

Čínský výrobce invertorů Hoymiles vyvinul novou řadu mikroinvertorů. A to pro rezidenční a komerční fotovoltaické projekty s výkonem až 2 000 VA.

Hoymiles vyvinul mikroinventory pro rezidenční a komerční FV projekty

,,Tyto mikroinvertory se tak zdají cenově výhodné verze přidané do klasické řady HMS Hoymiles,“ řekl mluvčí společnosti. „Mají čtyři vstupní kanály, což také znamená, že jeden mikroinvertor lze propojit se čtyřmi solárními panely najednou – proto mu říkáme „čtyři v jednom“. Proto tak mohou uživatelé při stejné kapacitě mít pouze jeden mikroinvertor namísto čtyř běžných.“

Doporučený rozsah napětí FV modulu je mezi 320 W a 670 W, a to s maximálním vstupním napětím 65 V. Řada HMS-C má účinnost až 96,7 % a především nominální maximální účinnost sledování bodu výkonu (MPPT) 99,8 %.

Rovnováha mezi výkonem a cenovou dostupností

„Nová řada C se tak liší od předchozí řady HMS tím, že má dva MPPT spíše než čtyři solární panely, což znamená, že dva panely sdílejí jeden MPPT,“ tvrdil výrobce. ,,Tento obrat tak bezmála nabízí skvělou rovnováhu mezi efektivním výkonem a cenovou dostupností.“

Hoymiles odhaluje mikroinventory pro FV moduly
Mikroinvertor HMS řady C od společnosti Hoymiles

Jmenovité výstupní napětí je mezi 220 V a 240 V a i nastavitelné výstupní napětí je v rozsahu 180 V až 275 V.

Mikroinvertory měří 331 mm x 195 mm x 42,6 mm a váží 5,32 kg. Vyznačují se krytím IP67 a především chladicím systémem založeným na přirozené konvekci. Řada se připojuje k chytré monitorovací platformě Hoymiles, S-Miles Cloud, takže uživatelé tak mají přístup k vizuálním datům o výrobě, ale i spotřebě energie systému. Nová řada HMS-C je již dostupná v Evropě, Severní Americe a Oceánii.

Zdroj: pv-magazine, Vapol