Eviation Inks smlouva na 50 elektrických letadel

Island-hopping v Karibiku má být mnohem ekologičtější. Vývojář elektrických letadel Eviation oznámil, že uzavřel smlouvu s GlobalX, regionální leteckou společností. Ta působí na Floridě, Bahamách a v Karibiku.

V návaznosti na červencové zprávy, spojila své síly s Parker Aerospace na vývoji svého devítimístného elektrického letadla Alice. A nyní Eviation sepsala s GlobalX v prohlášení o záměru, podle kterého poskytne společnosti 50 letadel Alice.

50 letadel Alice, která mají být dodána do roku 2027, umožní společnosti GlobalX nabízet cestujícím na krátkých trasách lety s nulovými emisemi.

Specifikace elektrického letadla

Specifikace elektrického letadla popsaného společností jako „cíle“ zahrnují letový dosah 440 námořních mil (814 km). A maximální cestovní rychlost 250 uzlů (463 km/h). Specifikuje se také užitečné zatížení 1 133 tuny a potřeba vzletu přibližně 800 metrů.

Zdroj: Eviation, Eviation Inks smlouva na 50 elektrických letadel
Eviation

Alice společnosti Eviation, navržená na platformě „clean sheet“, poháněná pohonnými jednotkami mangi 650 od australského magniX, se v současné době také hodnotí v nákladním formátu společností GlobalX.

Ed Wegel, předseda a generální ředitel společnosti GlobalX, uvedl v prohlášení, že letecký operátor plánuje použít letadlo Alice pro řadu použití.

„Letadlo Alice společnosti Eviation nastavuje standard v udržitelném letectví. A plánujeme jej nabídnout naší výletní společnosti, touroperátorům, poskytovatelům rekreačních cest a obchodním klientům. Ti potřebují charterové lety na krátké vzdálenosti po Floridě,“ řekl.

„Letadlo Alice nám umožní nabízet udržitelné regionální lety na hlavní trhy. A je prvním krokem v naší iniciativě stát se do roku 2050 leteckou společností s nulovými emisemi uhlíku.“

I když podrobnosti, jako jsou náklady na pronájem, nejsou překvapivě ještě vyjasněné, existuje určitý příslib pro levnější ostrovní skoky.

Jak uvedl The Driven v roce 2018, létání přes Eviation Alice by mohlo být mnohem levnější kvůli mnohem nižším nákladům na údržbu a energii elektromotorů. A to ve srovnání s konvenčními leteckými motory.

Že by se to mohlo stát realitou, naznačoval také komentář prezidenta Eviation Gregoryho Davise.

„Jsme potěšeni, že můžeme uzavřít tuto dohodu se společností GlobalX, jejíž investice do letu s nulovými emisemi demonstruje závazek letecké společnosti k čistšímu nebi. Z hlediska nižším provozním nákladům a poskytování nejinovativnějších možností letecké dopravy,“ uvedl v prohlášení.

Zdroj: thedriven, Vapol