Dvojnásobný zisk společnosti Bentley za rok 2022

Bentley odhaluje, že dvojnásobný zisk za rok 2022 je důsledkem rostoucí personalizace, která přináší vyšší příjmy z jednoho prodaného vozu

Automobilka Bentley odhaluje, že dvojnásobný zisk za rok 2022 je důsledkem rostoucí personalizace, která přináší vyšší příjmy z jednoho prodaného vozu.

Bentley hlásí dvojnásobný zisk

Rok 2022 má být pro Bentley nejlepším rokem v historii, protože se firma snaží opět překonat svůj rekordní zisk. Ve třetím čtvrtletí roku 2022 se zisk luxusní značky zdvojnásobil, a to na 497 milionů liber (13,93 miliardy korun) za celý rok. Tento údaj představuje nárůst o 109 % ve srovnání se stejným devítiměsíčním obdobím loňského roku.

Předchozí rekordní zisk společnosti Bentley ve výši 326,41 milionu liber vznikl za rok 2021.

Nejprodávanějším modelem Bentley zůstává SUV Bentayga, jehož podíl na celkových prodejích vzrostl o 1 % na 41 %
SUV Bentayga

Značka odhalila, že ačkoli od počátku roku vzrostly prodeje pouze o 3 %, tržby se zvýšily z 1,687 miliardy liber v roce 2021 na 2,155 miliardy liber, což představuje 28% nárůst. Očekávaně vzrostly i tržby na jeden vůz, a to ze 156 000 liber (4,3 milionů korun) v roce 2021 na 190 000 liber (5,3 milionů korun) v roce 2022.

Zisky díky personalizaci

Společnost Bentley tvrdí, že příjmy na vůz vzrostly díky zvýšené míře personalizace. „Výrazný nárůst poptávky a kapitalizace našeho programu personalizace Mulliner vedly k rekordním výnosům z prodeje. A hlavně pokračující globální zájem o nejčerstvější modelovou řadu v luxusním sektoru vedl k rekordně vysokým tržbám,“ uvedl generální ředitel společnosti Bentley Adrian Hallmark.

Pokud jde o jednotlivé trhy, trh ve Velké Británii vzrostl o 25 % s 1 126 prodanými kusy. Bentley uvádí, že Amerika je stále jeho nejsilnějším regionem, kde se letos prodalo o 7 % více (3 154 vozů). Růst zaznamenal také asijsko-pacifický region, a to o 17 % oproti loňskému roku. V Evropě se prodeje vozů Bentley letos zvýšily o 18 % na 2 133 prodaných vozů.

Bentayga tahounem prodejů

Nejprodávanějším modelem Bentley zůstává SUV Bentayga, jehož podíl na celkových prodejích vzrostl o 1 % na 41 %. Podle Hallmarku by se Bentyaga mohla stát ještě populárnější. „Očekává se, že uvedení nového modelu Bentayga s prodlouženým rozvorem dále zvýší prodeje luxusního SUV značky Bentley.“ Pokud jde o zbytek modelové řady, Flying Spur si udržuje 27% podíl na prodejích, Continental GT si připisuje 32 %.

Také modelová řada Flying Spur se rozšířila o nový model Speed a verzi S zaměřenou na řidiče
Flying Spur S

Vedle modelu Bentayga EWB získalo SUV značky Bentley v posledních měsících také verze Azure a S svého hybridního modelu a limitovanou edici Odyssean. Také modelová řada Flying Spur se rozšířila o nový model Speed a verzi S zaměřenou na řidiče.

Bentley tvrdí, že nová čísla pomohou podpořit jeho strategii stát se čistě elektrickou značkou. Ta zahrnuje investici ve výši 2,5 milionů liber (70 milionů korun) do továrny Pyms Lane v Crewe.

Zdroje: autoexpress, Top-Nosiče