JMC Teshun Touring EV vypadá jako Storm Trooper

Ford Transit druhé generace se objevil na evropských trzích v roce 1986. Jeho nástupcem se stal vůz JMC Teshun. Nyní model získal EV verzi

Ford Transit druhé generace se objevil na evropských trzích v roce 1986 s modernizovanou platformou, novým designem a motory. Tyto motory si převzal z velké části z jeho předchůdce. Během několika následujících let dostal nové pohonné jednotky a úrovně výbavy a v roce 1994 přinesl rozsáhlý facelift aktualizovaný design a další nové motory. Výroba na starém kontinentu skončila v roce 2003, ale původní model zůstal na montážních linkách v Číně až do roku 2017. Jeho nástupcem se stal model JMC Teshun, což je v podstatě stejný vůz s novou přední maskou a interiérem.

Elektrická verze JMC Teshun

Tato dodávka nyní dostává elektrickou verzi, která přichází s drobnými designovými úpravami. Teshun Touring EV má novou přední masku, která je přišroubovaná přímo ke stávajícím panelům původního Transitu. Plastově vypadající mřížka chladiče je lemovaná rozmáchlými předními světlomety. Díky nim Teshun vypadá téměř jako Storm Trooper ze série Star Wars.

Plastově vypadající mřížka chladiče je lemovaná rozmáchlými předními světlomety
Teshun Touring EV má novou přední masku

Od A-sloupku dozadu je vše jako u původního autobusu z 80. let. A to včetně zadních světel, která pocházejí z faceliftovaného modelu.

Výkon elektromobilu

Elektrická verze této dodávky je vybavená 65kWh baterií. Tato baterie poskytuje elektrickou energii pro dojezd až 300 km (podle čínského cyklu CLTC). Společnost JMC rovněž uvádí dojezd „při konstantní rychlosti“ 500 km.

Tato baterie poskytuje elektrickou energii pro dojezd až 300 km (podle čínského cyklu CLTC)
Elektrická verze této dodávky je vybavená 65kWh baterií

Pohon zajišťuje elektromotor na předních kolech o výkonu 163 koní (120 kW) a točivém momentu 320 Nm. Automobilka tvrdí, že nabití na 80 % SOC trvá 40 minut, ale nevíme, od jakého procenta toto nabíjení začíná. Sprint z 0-100 km/h trvá přibližně 15 sekund.

Úložný prostor a facelift vozu

Společnost JMC hrdě prohlašuje, že Teshun Touring EV má „rozumné prostorové uspořádání“ s flexibilním ložným prostorem o objemu 7 000 – 11 000 litrů. Nevíme však, jaké je maximální užitečné zatížení modelu.

Společnost JMC hrdě prohlašuje, že Teshun Touring EV má "rozumné prostorové uspořádání" s flexibilním ložným prostorem o objemu 7 000 - 11 000 litrů
Teshun Touring EV s úložným prostorem o objemu 7 – 11 000 l

Model JMC Teshun prošel v roce 2021 faceliftem, kdy dostal modernější přední masku. Kromě elektrické verze se prodává také s 2,8l turbodieselem o výkonu 122 koní (91 kW). Před osvěžením se nabízel také benzínový agregát o objemu 2,4 l. Jeho výroba však již skončila ve prospěch modelu poháněného bateriemi.

Zdroje: Motor1, Vapol