Bentley Bentayga Odyssean Edition odhalen

Britský výrobce luxusních automobilů Bentley připravuje speciální edici vozů pod názvem Bentayga Odyssean Edition. Vyrobí se pouze 70 kusů

Britský výrobce luxusních automobilů Bentley připravuje speciální edici s názvem Bentayga Odyssean Edition. V plánu je výroba pouze 70 kusů modelu Bentayga a každý z nich má pohánět plug-in hybridní pohon Bentley V6.

Bentayga Odyssean Edition

Odznak „Odyssean“ jsme již viděli na modelu Bentley Flying Spur. Avšak nyní je na řadě SUV Bentayga této luxusní automobilky, které zdobí novou limitovanou edici. Jedná se o novou Bentaygu Odyssean Edition, která se začne prodávat v listopadu a výroba se omezí na pouhých 70 kusů.

Bentley uvádí, že nová Bentayga Odyssean Edition čerpá inspiraci z konceptu EXP 100 GT - stejně jako Flying Spur Odyssean Edition 2021
Bentley Bentayga Odyssean Edition

Bentley uvádí, že nová Bentayga Odyssean Edition čerpá inspiraci z konceptu EXP 100 GT – stejně jako Flying Spur Odyssean Edition 2021. Britská firma rovněž uvádí, že její nová varianta Bentaygy „podporuje pohodlí svých cestujících kombinací designu, technologií a řemeslného zpracování“.

Motor V6 a výbava

Pohonnou jednotkou je stejně jako u modelu Flying Spur Odyssean plug-in hybridní motor V6. Tento motor má objem 3,0 l s výkonem 456 koní a točivým momentem 700 Nm. Systém umožňuje 18kWh baterii dosáhnout dojezdu 45 km pouze na elektřinu.

Zvenčí několik věcí naznačuje, že se jedná o edici Odyssean. Odstín Pale Brodgar se nachází na 22 palců širokých kolech a také na předním a zadním nárazníku, okolí předních a zadních světel a bočních prazích. Bentley nabídne zákazníkům výběr ze šesti barev exteriéru, které ladí s odstíny Pale Brodgar, ačkoli je možné zvolit více než 60 barev.

Kromě kultivovanosti, kterou nabízí provoz pouze na elektrický pohon, se Bentley rozhodlo pro hybridní pohon kvůli jeho udržitelnosti. To platí i pro interiér Bentaygy Odyssean Edition.

Interiér a cena

Dýha Koa s otevřenými póry na středové konzole spotřebuje o 90 % méně laku než typické dýhy. V ostatních částech kabiny tvůrci použili udržitelnou přírodní kůži, přičemž Bentley poukazuje na dlouhodobou odolnost tohoto materiálu.

Odyssean Edition využívá stejné úrovně výbavy, jaké jsou k dispozici u modelu Azure zaměřeného na luxus
Interiér Bentley

Jedinečné nášlapy Odyssean Edition ladí se znakem, který se nachází na zadním sloupku. Exkluzivní výšivka s kosočtvercovým vzorem se táhne napříč sedadly, zatímco na několika plochách interiéru je použité obložení ze 100 % britského tvídu.

Odyssean Edition využívá stejné úrovně výbavy, jaké jsou k dispozici u modelu Azure zaměřeného na luxus. To znamená, že standardem je „Specifikace komfortu předních sedadel“, včetně sedadel nastavitelných ve 22 směrech, s vyhříváním a ventilací. Přidaná je také specifikace Touring, která obsahuje adaptivní tempomat, asistent pro jízdu v jízdním pruhu a asistent pro jízdu v koloně.

Společnost Bentley zatím neuvedla cenu modelu Bentayga Odyssean Edition. Avšak potvrdila, že výroba začne počátkem roku 2023.

Zdroje: autoexpress, Vapol