Rick Hendrick chce pouliční závod pohárové série

Rick Hendrick je majitelem týmu NASCAR. Nyní vyslovil přání, že by rád uspořádal pouliční závod. Rick Hendrick to vidí jako dobrý způsob, jak přilákat nové fanoušky, podobně jako závod Clash v LA Coliseum.

NASCAR se v poslední době nebojí změnit svůj vzorec a celkově mu to funguje. Od navážení tisíců tun hlíny do Bristolu až po přeměnu fotbalových stadionů na krátké tratě a oválů na silniční okruhy. Seriál vyzkoušel řadu nových formátů, které mu mají pomoci přilákat nové fanoušky. Nyní má Rick Hendrick další návrh: pouliční závody.

Na tiskové konferenci po víkendovém vítězství Williama Byrona na Atlanta Motor Speedway majitel týmu Rick Hendrick Motorsports odpovídal na to, co by rád viděl v budoucnu, když se NASCAR stále vyvíjí, a jeho odpověď byla jasná: „Rád bych viděl pouliční závody. Doufejme, že budeme v práci mimo rámec a myslím, že nám tím roste spousta nových fanoušků.“

Rick Hendrick na tiskové konferenci
Rick Hendrick na tiskové konferenci

Jak to vidí Hendrick?

Hendrick už svým způsobem přihlašuje vůz nové generace do pouličního závodu. Zrovna minulý týden se zavázal, že příští rok přihlásí upravený závodní vůz NASCAR Cup do závodu 24 hodin Le Mans jako neklasifikovaný, experimentální vůz. I když je okruh Circuit de la Sarthe – trať, na které se v Le Mans závodí – jen částečně pouliční tratí, bude to nejblíže, kam se účastník NASCAR za poslední desetiletí dostal. Seriál jezdil na pouliční trati až do roku 1958, kdy se naposledy jelo na písečné a státní silnici v Daytoně.

Hendrick se však ve své argumentaci neopíral o dědictví NASCAR. „Prostě si myslím, že je to vzrušující. Myslím, že je to jiné… Myslím, že pokud existuje správný pouliční okruh, na kterém bychom mohli závodit, tak si prostě myslím, že něco jiného přivede novou úroveň fanoušků.“ Hendrick poznamenal, že Souboj v losangeleském Koloseu byl skvělým oslovením nových fanoušků – podle odhadů NASCAR 70 % kupců vstupenek na losangeleský závod nikdy předtím nevidělo závod NASCAR.

Vysnít si pouliční trať také není jen planá fantazie. NASCAR údajně jedná s městem Chicago o možnosti závodit v jeho ulicích již v sezóně 2023, takže je možné, že se Hendrickovi jeho přání splní spíše dříve než později. Zda se to podaří, se však dozvíme až poté, co NASCAR dokončí a oznámí svůj kalendář na rok 2023.

Zdroje: The Drive, Vapol