DeLorean Alpha5 má dojezd až 482 km

Americká automobilová značka DeLorean přichází na trh s modelem Alpha5. Zvedací dveře zůstaly a plně elektrický model má dojezd až 482 km

DeLorean Alpha 5 je nový model americké automobilové značky DeLorean. Má dveře s křídlovými křídly a dojezd vozu se pohybuje kolem 482 km.

DeLorean odhalil svůj první vůz po více než 40 letech. Nový elektromobil nese název Alpha5. Jedná se o dlouho očekávaný následovník DMC-12. Nová Alpha5 si zachovává ikonické dveře a zadní okno Louvre, ale tím podobnosti končí.

Namísto hranatého, klínovitého tvaru DMC-12 je nová Alpha5 zcela zakřivená s dlouhou kapotou. Dále s širokými podběhy kol a mělkou linií střechy, která se směrem dozadu zužuje. Detaily jako aerodynamické slitiny, uzavřená přední maska ​​a velký zadní difuzor pomáhají vytvořit koeficient odporu vzduchu. Podle DeLoreanu je to pouhých 0,23.

DeLorean Alpha5 a další změny

Největší rozdíl mezi dvěma vozy DeLorean leží pod karoserií. Přičemž Alpha5 dostává plně elektrické pohonné ústrojí. DeLorean řekl, že baterie má mít kapacitu přes 100 kWh. Což umožní dojezd přes 482 km zrychlení z 0-100 km/h za tři sekundy s maximální rychlostí 249 km/h. Jako připomenutí filmu Back to the Future (Návrat do budoucnosti) – film z roku 1985, který proslavil model DMC-12, DeLorean také odhalil, že Alpha5 by měla zrychlit z 0-141 km/h za 4,35 sekundy. Ale zatím se nemluví o žádné funkci cestování v čase.

DeLorean Alpha5 si zachoval svá ikonická racčí křídla
DeLorean Alpha5

Uvnitř poměrně minimalistické kabiny vidíme dvojici velkých dotykových obrazovek. Jeden se zvedá ze středové konzole a druhý sedí za volantem jako displej řidiče. K dispozici je také sezení pro čtyři v některých docela agresivně vyhlížejících sportovních sedadlech.

Alpha5 má být pravděpodobně nejrychlejší iterací nového elektromobilu DeLorean. Přičemž společnost také oznámila jména ‚Alpha‘, ‚Alpha 2‘, ‚Alpha 3‘ a ‚Alpha IV‘ vedle Alpha5 nebo ‚Alpha V‘.

Alpha5 měří 2 995 mm na délku, má šířku 2 044 mm a výšku 1 370 mm. Díky tomu má podobnou velikost jako Porsche Taycan, které se pravděpodobně stane klíčovým soupeřem tohoto vozu.

Ceny zatím neznáme. Avšak můžeme očekávat, že Alpha5 Launch Edition se začne prodávat brzy po svém veřejném představení na letošním Pebble Beach Concours d’Elegance 18. srpna.

zdroje: Autoexpress, Vapol