Samedi 28.7 – recenze nového elektrokola

Francouzská značka Moustache přichází s vrcholným elektrokolem řady Samedi s označením 28.7

Samedi 28.7 je vrchol řady samotné řady Samedi od francouzské značky Moustache. Jedná se o vynikající všestranný model, který rozhodně nezklame.

Velký a dražší sourozenec Samedi 28.3, Moustache Samedi 28.7, je špičkové kvalitní elektrokolo určené pro městské i delší ježdění.

Zatímco rám u modelu 28.7 zjevně není průchozí verzí 28.3, jediným rozdílem mezi různými modely této řady je úroveň výbavy. A v konečném důsledku i jeho cena.

Za 114 000 Kč je to rozumná investice pro někoho, kdo může chtít jen něco, na čem se dostane z bodu A do bodu B, aniž by použil své auto. Alternativně vám tento další skok o něco více než 87 000 Kč od modelu 28.3 přináší 11 rychlostní hnací ústrojí. Dále špičkový motor Bosch se středním pohonem a nový displej Bosch Nyon.

Nové Samedi 28.7

Zda vám to všechno obzvlášť vadí, je zcela osobní, ale pro trochu dostupnější vpád do světa elektrické cyklistiky vřele doporučuji podívat se na naše dojmy ze Samedi 28.3.

Nyní pro ty z nás, kteří mají rádi nejnovější vychytávky a nejlepší výkon, je tu právě Samedi 28.7. Začněme největším vylepšením a tím je motor. Stejně jako u všech Samedi 28 je Bosch výrobce motorů a baterií.

28.7 je vybavený motorem se středním pohonem Performance Line, který produkuje maximální točivý moment 65 Nm. Zjistili jsme, že je vynikající a dobře fungoval s celkovým vyvážením motocyklu.

Nízké těžiště pomáhá udržet kolo v zatáčkách a poskytuje stabilní jízdu na silnici. K dispozici je pět asistenčních režimů, Off, Eco, Tour, Sport a Turbo. K dispozici je také praktický režim podpory při chůzi, který vám může pomoci, když například jedete na kole do kopce.

Za nový model Samedi 28.7 zaplatíte i více než 100 tisíc korun
Samedi 28.7

Samedi 28.7 zdobí PowerTube 625 Wh, který nabízí velký rozsah. Avšak skutečná show začíná u displeje Bosch Nyon. Naše testovací kolo přišlo s displejem Bosch Kion, který je stejně dobrý, ale používá ovládací podložku. Nové modely však mají získat vybavení Nyon.

Na rozdíl od jiných displejů, které jsou doslova jen takové, je Nyon palubním cyklocomputerem. Od navigace po ochranu proti krádeži až po sledování srdečního tepu a indikátory úrovně baterie, má veškerou konektivitu, o které byste si pro své elektrokolo mohli nechat jen zdát. Odtud můžete také ovládat vestavěná světla Spanninga Axendo 80 lux. Mezi další příslušenství patří zadní nosič kompatibilní s MIK. Ten je ideální pro tašky na zavazadla pro odstrašení zloděje, a má speciálně navržené blatníky.

Komponenty elektrokola

Co se týče komponentů, 28.7 používá stejné odpružení jako 28.3. Vidlice Suntour NEX-E25 má zdvih 63 mm a sedlovku 40 mm. Změny pocházejí z hnacího ústrojí, které přechází z otočných a řadicích převodů na 11 rychlostní hnací ústrojí Shimano Deore. Kazeta 11-42T a převodník 40T poskytují spoustu možností pro kopcovitý terén bez vytáčení. Dále hydraulické kotoučové brzdy MT200 jsou skvělé pro celoroční ježdění.

Stejně jako u ostatních kol v řadě Samedi, 28.7 přichází s velmi výraznými řídítky ve tvaru M. Ergonomický design a zajímavé na pohled. Jsou velmi pohodlné a nabízely navíc pohodlí při jízdě. Zda bychom na tomto kole jezdili dlouhé vzdálenosti, je věc druhá. Ale na rychlou jízdu do obchodů, do práce nebo podél řek je to skvělá volba.

Na kole je displej holandské značky Bosch. Nese označení Nyon
Displej

S tímto kolem se snoubí užitné vlastnosti a volný čas. Díky možnostem přepravy je přitažlivé pro ty z nás, kteří jezdí s potravinami na kole nebo jezdí s lehkostí do práce. Na vrcholu řady je to to nejlepší, co si Samedi 28 za peníze může koupit.

Pokud toužíte po všech komponentech, které odpovídají cenovce, pak je to skvělá koupě. Nakonec kolo, které chcete, a to, na které se podíváte a budete se na něm těšit, stejně nakonec použijete. Takže i když nepotřebujete všechny ty nablýskané převody a drahé displeje určitě budete velmi spokojení.

zdroje: autocar, Vapol